Innogy przejmuje polską spółkę z sektora PV

Innogy przejmuje polską spółkę z sektora PV
Fot. Innogy Polska

Innogy Polska chce wzmocnić pozycję na polskim rynku usług fotowoltaicznych, kupując udziały w spółce Foton Technik Sp. z o.o.

Innogy Polska przejęła 50 proc. + 1 udziałów spółki z branży fotowoltaicznej. Foton Technik zajmuje się sprzedażą i instalacją fotowoltaiki dla gospodarstw domowych, gospodarstw rolnych, małych i średnich firm oraz jednostek samorządu terytorialnego. 

Spółka zapewnia, że ta akwizycja poszerzy dotychczasową ofertę innogy Polska z zakresu sprzedaży rozwiązań optymalizujących koszty energii elektrycznej za pomocą odnawialnych źródeł energii oraz promuje szerokie wykorzystanie takich źródeł.

REKLAMA
REKLAMA

– Akwizycja Foton Technik jest ważnym elementem rozwoju naszej oferty fotowoltaicznej na polskim rynku – mówi Filip Thon, prezes innogy Polska. – Wierzymy w to, że mniejsze, prężne organizacje są w stanie na zasadach „rapid prototyping” tworzyć elastyczne oferty, dopasowane do potrzeb klienta i w ten sposób naturalnie powiększyć naszą obecność na rynku.

Innogy Polska (wcześniej RWE Polska) od dwóch lat rozwija swoją ofertę fotowoltaiczną dla całego rynku, zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla biznesu na terenie całej Polski. W ramach swojej oferty ma zapewniać m.in. audyt mający na celu określenie potencjału instalacji i jej rozmieszczenia, przygotowanie projektu koncepcyjnego, wykonanie instalacji, a już po jej uruchomieniu – również monitoring pracy i wytwarzania energii.

Foton Technik to polska spółka zajmująca się doradztwem energetycznym oraz sprzedażą rozwiązań obniżających koszty energii elektrycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w Polsce. Innogy informuje, że Foton Technik prowadzi również ogólnopolską działalność edukacyjną, prowadząc szkolenia i projekty mające na celu podnoszenie świadomości dotyczącej wykorzystania energii słonecznej. 

red. gramwzielone.pl