Nowy gracz na polskim rynku modułów fotowoltaicznych

Nowy gracz na polskim rynku modułów fotowoltaicznych
Fot. Risen Energy

Jeden z największych producentów modułów fotowoltaicznych wkracza na polski rynek. Risen Energy, bo o nim mowa, od ponad 30 lat buduje na swoją pozycję na rynkach międzynarodowych. Moduły fotowoltaiczne Risen znane są z innowacyjnej technologii, wysokiej jakości wykonania i długoletniej gwarancji.

Firma znajduje się w czołówce zestawienia producentów modułów Tier 1 prowadzonego przez Bloomberg. Już w 2015 roku roczna zdolność produkcyjna Risen Energy osiągnęła 2,5 GW, by rok później znaleźć się wśród „World Top 10” producentów modułów PV. Na koniec 2018 roku Risen miał roczną zdolność produkcyjną na poziomie 8,6 GW. Niedostępne dotychczas w naszym kraju moduły fotowoltaiczne pojawią się w końcu w polskiej dystrybucji. Firma od dłuższego czasu poszukiwała wiarygodnego partnera. Postawiła na producenta konstrukcji fotowoltaicznych, olsztyńską  firmę Corab.

Produkty wysokiej jakości

REKLAMA

Firma znana jest na całym świecie z doskonałych modułów poli i monokrystalicznych. Wykonane w technologii 5BB posiadają najniższy temperaturowy współczynnik mocy. Cechują się znakomitą wydajnością przy niskiej intensywności promieniowania. Moduły przechodzą liczne testy i badania, co gwarantuje niezawodność i wysoką jakość. Coraz większym powodzeniem cieszą się 120 ogniwowe moduły wykonane w technologii half cut cells. Dzięki obecności na rynku i wysokim statusie wiarygodności finansowej Risen jest w stanie dostarczać wysokiej jakości produkt zarówno do małych instalacji domowych jak i dedykowany projektom wielkoskalowym.

Stawiają na nowoczesne technologię

Innowacja i zastosowanie technologii to dwa kluczowe czynniki sukcesu Risen Energy. Dbając o dostęp do nowoczesnych technologii, Risen współpracuje z amerykańską uczelnią Massachusetts Institute Technology (MIT) i China Jiliang University. Aktywna współpraca z ośrodkami uniwersyteckimi oraz własne badania pozwoliły Risen osiągnąć znakomite wyniki w dziedzinie rozwoju ogniw słonecznych oraz modułów.

Moc modułów nawet 370W

Obecnie Risen Energy jest pierwszym producentem fotowoltaicznym, który wprowadził masową produkcję dwuwarstwowych modułów bifacial dual-glass w technologii PERC o mocy 370W i posiada całkowitą moc produkcyjną 1 GW. Jednocześnie moduły PERC bifacial AlOx osiągnęły średnią wydajność ogniwa 22,19 proc., przy maksymalnej produkcji liniowej do 22,51 proc. Pozwala to Risen Energy być pierwszym na świecie producentem modułów fotowoltaicznych, który zrealizował masową produkcję liczoną w gigawatach (około 2 GW) dla technologii bifacial PERC.

REKLAMA

Tysiące projektów zrealizowanych na całym świecie

Moduły wyprodukowane przez firmę Risen zostały zamontowane na tysiącach instalacji na całym świecie. Teraz te produkty będą dostępne również w Polsce

– Oprócz zaangażowania na rynkach wschodzących o dużym potencjale, jesteśmy również optymistami w odniesieniu do niektórych tradycyjnych rynków, takich jak rynek europejski. Szczególnie przyglądamy się rynkom wschodnioeuropejskim, w tym polskiemu. Chcemy mocniej zaakcentować swoją obecność nie tylko w dużych projektach farmowych i komercyjnych ale również w segmencie mikroinstalacji – mówi Hong Wang, prezes Risen Energy.

Warto wspomnieć, że Risen przywiązuje dużą wagę do ogólnej kontroli jakości produktu i oferuje klientom 12-letnią gwarancję na produkt, którą tylko kilka firm może zaoferować w branży.

– Mając tak dużego partnera na rynku polskim, mogę z przekonaniem powiedzieć, że to tylko kwestia czasu, zanim staniemy się wiodącym dostawcą modułów fotowoltaicznych również w tej części Europy – dodaje prezes Risen Energy.

Pierwsze moduły mono- i polikrystaliczne będą dostępne w sprzedaży już w marcu tego roku.

Chcesz poznać ofertę modułów Risen Energy? Napisz na marketing@corab.com.pl


artykuł sponsorowany