Spotkanie z autorami ustawy o OZE: I Konferencja Fotowoltaika – Energia jutra

Spotkanie z autorami ustawy o OZE: I Konferencja Fotowoltaika – Energia jutra
kateausburn, flickr cc-by-2.0

{więcej}18 kwietnia br. w hotelu Radisson Blu Centrum w Warszawie odbędzie się I Konferencja Fotowoltaika – Energia Jutra. Celem organizatorów jest prezentacja wiedzy, doświadczeń, badań oraz prognoz na temat rozwoju fotowoltaiki w Polsce jako znaczącego źródła energii odnawialnej.
 
Do zabrania głosu podczas spotkania zaproszeni zostali najwięksi eksperci w dziedzinie fotowoltaiki w Polsce. Wśród licznych prelegentów wystąpią osoby, które współtworzyły pakiet zmian w ustawie o prawie energetycznym – Premier Waldemar Pawlak oraz Minister ds. Energetyki Mieczysław Kasprzak. Podczas spotkania głos zabiorą też analitycy i eksperci z Instytutu Energetyki Odnawialnej, Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki, Ministerstwa Gospodarki oraz BOŚ Banku. Bogdan Gurgul, prezes Energii Wierzchosławice, pierwszej w Polsce farmy fotowoltaicznej, opowie jak wygląda funkcjonowanie tego typu inwestycji w praktyce. Partnerami strategicznymi spotkania są Pracodawcy RP oraz firma Ernst&Young.
 
Wydarzenie kierowane jest do szerokiego grona przedsiębiorców, rolników oraz samorządowców. Uczestnicy konferencji dowiedzą się jak skutecznie inwestować w fotowoltaikę i jak inwestycje te mogą zwiększyć bezpośredni dochód gmin. Ponadto, goście Konferencji zapoznają się z zasadami dofinansowywania inwestycji oraz będą mogli wymienić doświadczenia z innymi podmiotami planującymi inwestycje w OZE w Polsce.
 
Podczas konferencji wszyscy goście będą mieli okazję zapoznać się z takimi tematami jak: szanse i zagrożenia rozwoju fotowoltaiki w Polsce, przewidywane mechanizmy finansowania inwestycji, aspekty prawne i formalne związane z powstaniem inwestycji oraz perspektywy rozwoju rynku. Organizatorzy konferencji przewidują oddzielny panel dedykowany przedsiębiorcom, na który zaproszeni zostali przedstawiciele największych inwestorów polskich i zagranicznych, zarówno z sektora prywatnego jak i spółek skarbu państwa.
 
Rejestracja uczestników odbywa się za pośrednictwem strony www.energiajutra.eu, na której można znaleźć komplet informacji na temat wydarzenia. Uczestnicy którzy dokonają rejestracji do dnia 11 kwietnia mogą skorzystać z 50% zniżki. Organizatorzy przewidują również niższe ceny dla rejestrujących się grup.

 
Kontakt dla uczestników:
Agnieszka Gamdzyk, T: + 48 792 459 835, M: a.gamdzyk@energiajutra.eu

REKLAMA

REKLAMA