
Otovo policzyło koszt fotowoltaiki. W Polsce najtaniej
Norweska firma Otovo dostarcza systemy fotowoltaiczne na 13 europejskich rynkach. Zestawiając wyniki finansowe za pierwszy kwartał br., porównała cenę instalacji PV w poszczególnych krajach.
Norweska firma Otovo dostarcza systemy fotowoltaiczne na 13 europejskich rynkach. Zestawiając wyniki finansowe za pierwszy kwartał br., porównała cenę instalacji PV w poszczególnych krajach.
Niemieckie centrum logistyczne uruchomione zostało w wyniku współpracy BLG Logistics i Mercedes Benz. Na jego dachu działa największa dachowa elektrownia fotowoltaiczna w Niemczech.
Od kilku lat sieć Dino konsekwentnie montuje panele fotowoltaiczne na dachach kolejnych marketów. Dzięki temu zapotrzebowanie grupy na energię elektryczną w coraz większym stopniu jest zaspokajane z odnawialnych źródeł.
Dwie największe elektrownie fotowoltaiczne, jakie do tej pory powstały w Europie, zostały zrealizowane przez Iberdrolę. Teraz hiszpańska grupa energetyczna szykuje się do budowy jeszcze większej elektrowni PV. Jej moc ponad dwukrotnie przewyższy moc obecnie największej farmy PV na Starym Kontynencie.
Firma Inter Energy Europe – oficjalny dystrybutor znanych marek paneli i falowników fotowoltaicznych – m.in. Trina Solar, Leapton, Risen, Foxess, Huawei – przygotowała specjalną ofertę dla firm instalatorskich i inwestorów.
Branża OZE rozwija się w Polsce i Europie w tempie, którego jeszcze kilka lat temu nie mogliśmy przewidzieć. Dofinansowania z programów rządowych i lokalnych wypływają na nieustannie rosnące zainteresowanie Polaków fotowoltaiką...
Współpraca środowiska biznesowego i naukowego pozwoliła na wypracowanie nowego dwustronnego ogniwa słonecznego z wykorzystaniem tellurku kadmu (CdTe). Jak twierdzą naukowcy, ma ono rekordową gęstość mocy.
Grupa energetyczna Figene Capital buduje swoją największą farmę wiatrową. Instalacja powstaje na Dolnym Śląsku. Firma podpisała term sheet dotyczący finansowania dłużnego projektu w wysokości do 30 mln euro.
W pierwszych miesiącach 2023 roku systematycznie przybywało nowych mikroinstalacji. Najnowsze dane za marzec pokazują, że rynek prosumencki jest w coraz lepszej kondycji...
W niepewnych energetycznie czasach, kiedy wykorzystywane od lat źródła energii (głównie kopalne) powoli odchodzą w niebyt z przyczyn zarówno ekologicznych jak i ekonomicznych, budowa farmy fotowoltaicznej przynosi bezpieczeństwo energetyczne.
Po przyjęciu przez rząd projektu nowych regulacji w zakresie prosumenta lokatorskiego czekają one na rozpatrzenie przez parlament. Nowa koncepcja ma sprawić, że inwestycje w prosumencką fotowoltaikę w budynkach wielorodzinnych staną się bardziej atrakcyjne niż zapewniały to dotychczasowe przepisy.
Niemiecka firma ABT e-Line specjalizująca się w modyfikacjach i tuningu samochodów koncernu Volkswagen wprowadzi na rynek dach solarny dla jednego z najpopularniejszych elektryków niemieckiej marki, który doczekał się nowej, elektrycznej odsłony. Instalacja PV ma istotnie zwiększyć zasięg pojazdu.
Firma Megasol Energie rozpocznie produkcję kolorowych modułów fotowoltaicznych. Szwajcarski producent nabył licencję związaną z barwieniem modułów od Instytutu Fraunhofera ds. Systemów Energii Słonecznej (Fraunhofer ISE).
Beny, dostawca rozwiązań w zakresie energii odnawialnej, wprowadził na rynek europejski rozwiązanie w zakresie energii inteligentnego domu. Rozwiązanie integruje inteligentny system zarządzania energią, mikroinwertery, system DLB i stację ładującą, tworząc inteligentny i połączony dom.
Holenderski rząd ogłosił nową strategię energetyczną, której celem jest osiągnięcie do 2035 roku 100-procentowego udziału OZE w zużyciu energii elektrycznej w Holandii. Aby osiągnąć ten cel, Holendrzy chcą między innymi instalować fotowoltaikę na morzu.