Wrocławski WFOŚiGW dał 35 mln zł na dwa wiatraki

Wrocławski WFOŚiGW dał 35 mln zł na dwa wiatraki
Farma wiatrowa w Gaju Oławskim. Fot. materiały inwestora

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podpisał umowę, która zakłada przyznanie preferencyjnej pożyczki na rozbudowę farmy wiatrowej koło Wrocławia.

Jak podaje wrocławski WFOŚiGW, finansowana przez niego inwestycja zakłada rozbudowę farmy wiatrowej w Gaju Oławskim (gm. Oława), która obecnie składa się z czterech elektrowni wiatrowych marki Enercon o łącznej mocy 3,2 MW.

Pierwszy etap inwestycji kosztował 18 mln zł. W jego finansowaniu brał również udział WFOŚiGW we Wrocławiu, który na ten cel przyznał pożyczkę w wysokości 11 mln zł.

REKLAMA
REKLAMA

Farma wiatrowa w Gaju Oławskim została oddana do użytkowania we wrześniu 2012 roku. Proces inwestycyjny trwał trzy lata.

W drugim etapie, który zakłada budowę dwóch elektrowni wiatrowych, każda o mocy 3 MW, zaangażowanie finansowe wrocławskiego Funduszu wyniesie ponad 35 mln zł. Całkowity koszt inwestycji w tym etapie oszacowano na 47 mln zł.

Inwestorem jest firma Promet Plast. Prace budowlane już się rozpoczęły, a zakończenie inwestycji jest planowane do końca listopada br. 

gramwzielone.pl