Senvion dostarczył turbiny na farmę wiatrową Gizałki

Senvion dostarczył turbiny na farmę wiatrową Gizałki
Fot. Senvion

Jak podał dzisiaj niemiecki producent elektrowni wiatrowych Senvion, zakończyła się instalacja 18 turbin wiatrowych na zlokalizowanej w woj. wielkopolskim farmie wiatrowej Gizałki, której moc wynosi 36 MW.

Projekt Gizałki jest realizowany w znajdującej się w Wielkopolsce gminie Gizałki, około 90 km na południowy wschód od Poznania. Właścicielem projektu jest portugalski Martifer.

Senvion podał dzisiaj, że zakończył montaż na farmie wiatrowej Gizałki 18 elektrowni wiatrowych, model MM100 o mocy 2 MW. Producent zapewnia, że ten rodzaj turbiny jest przeznaczony do pracy w warunkach gorszej wietrzności.

REKLAMA

Niemiecka firma, która wcześniej funkcjonowała pod nazwą REpower, zapewnia, że farma wiatrowa Gizałki będzie produkować energię w ilości pozwalającej na zaspokojenie potrzeb na energię 24,3 tys. gospodarstw domowych i na uniknięcie emisji CO2 o około 24 tys. ton rocznie.

REKLAMA

Umowa z Senvion obejmuje też 20-letni serwis zainstalowanych turbin.

Jak do tej pory Senvion dostarczył do naszego kraju turbiny o łącznej mocy ponad 300 MW.

Natomiast Marfier, wliczając projekt Gizałki, zbudował w Polsce już 90 MW farm wiatrowych.

Wcześniej do zakupu farmy wiatrowej Gizałki zobowiązała się szwedzka Ikea. Więcej o planach Ikei na polskim rynku wiatrowym w artykule: Ikea kupuje kolejne farmy wiatrowe w Polsce

gramwzielone.pl