EBOiR, Alior i BOŚ sfinansują farmę wiatrową Banie

EBOiR, Alior i BOŚ sfinansują farmę wiatrową Banie
Fot. danishwindindustryassociation, flickr cc

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, a także Alior i BOŚ Bank przyznają kredyty na budowę farmy wiatrowej Banie, która ma powstać w woj. zachodniopomorskim i której moc wyniesie 50 MW.

Inwestorem jest spółka Wiatromill – spółka zależna wywodzącego się z Izraela inwestora Energix Renewable Energies Ltd.

Wcześniej Wiatromill informował, że całkowita moc farmy wiatrowej położonej w pobliżu miejscowości Banie i Kozielice wyniesie aż 260 MW i miała się ona skłaniać z  96 elektrowni wiatrowych. Ogromna farma wiatrowa miała powstać zaledwie w 14 miesięcy – do grudnia 2015 roku.

REKLAMA

Inwestor podpisał nawet wstępną umowę na realizację tak dużej farmy wiatrowej, jednak uzależnił jej budowę od zdobycia finansowania i kompletu pozwoleń. 

REKLAMA

Na razie wiadomo, że izraelski inwestor chce zrealizować część zapowiadanego wcześniej projektu, budując elektrownie wiatrowe o łącznej mocy 50 MW.  

W zakresie finansowania I etapu farmy wiatrowej Banie o mocy 50 MW Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) przyzna kredyt w wysokości 150 mln zł, a 120 mln zł kredytu zapewnią Alior Bank i BOŚ Bank.

Prezes Energix Asa Levinger zapowiada w wypowiedzi dla ISBnews, że budowa elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 50 MW to część większego projektu i że ma nadzieję, iż EBOiR i pozostałe banki sfinansują także kolejne etapy farmy wiatrowej Banie. 

gramwzielone.pl