REKLAMA
 
REKLAMA

Nowa farma wiatrowa w Wielkopolsce uruchomiona

Nowa farma wiatrowa w Wielkopolsce uruchomiona
fot. OX2

To trzecia w Polsce farma wiatrowa zrealizowana przez pochodzącego ze Szwecji dewelopera odnawialnych źródeł energii OX2, będącego europejskim liderem pod względem wybudowanych farm wiatrowych. 

W zeszłym tygodniu koncern OX2 oficjalnie otworzył farmę wiatrową Sulmierzyce w powiecie krotoszyńskim. Inwestycja składa się z siedmiu turbin wiatrowych o łącznej mocy 23,1 MW. Według szacunków farma wiatrowa rocznie wyprodukuje około 67,6 GWh energii elektrycznej. Jak podaje OX2, odpowiada to zapotrzebowaniu około 20 tys. gospodarstw domowych.

Jako OX2 działamy na rzecz środowiska, aktywnie realizując strategię rozwoju inwestycji w farmy wiatrowe. Robimy kolejne kroki w stronę zrównoważonej przyszłości i stale przyspieszamy dostęp do energii odnawialnej. Farma wiatrowa Sulmierzyce to nasz drugi projekt, który uzyskał pozwolenie na użytkowanie w tym roku – mówi Katarzyna Suchcicka, dyrektor generalny OX2 w Polsce.

REKLAMA

Działanie na rzecz społeczności lokalnej

OX2 angażuje się we wsparcie lokalnej społeczności i rozwój infrastruktury w regionach, w których rozwija swoje inwestycje. W Sulmierzycach ufundowała wraz z firmą DIF Capital Partners plac zabaw.

Farma wiatrowa Sulmierzyce to siedem turbin wiatrowych, które rocznie dostarczać będą około 67,6 GWh energii. To nie tylko wkład w rozwój OZE w regionie. To także przykład znakomitej współpracy z lokalnymi władzami i instytucjami. W OX2 chcemy być dobrym sąsiadem i częścią społeczności. Dlatego nasze działania opieramy na wzajemnym dialogu oraz partnerstwie. Wsłuchujemy się w potrzeby mieszkańców Sulmierzyc i właśnie dzięki takiemu porozumieniu powstał sulmierzycki plac zabaw – przestrzeń, w której najmłodsi mieszkańcy miasta mogą w aktywny sposób spędzać wolny czas – zaznacza Maciej Budziewski, Construction Project Manager w OX2.

REKLAMA

Przedstawiciel firmy dodaje, że w przyszłości planuje ona także wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulmierzycach i tamtejszej szkoły podstawowej.

Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc, podczas otwarcia farmy wiatrowej powiedział, że niedługo w regionie powstanie też farma fotowoltaiczna. – To inwestycje, które sprawią, że Sulmierzyce staną się regionem skierowanym w stronę zielonej energii, która jest przyszłością – stwierdził.

Najwięcej inwestycji w naszym kraju OX2 rozwija obecnie w województwie lubelskim. W ubiegłym tygodniu inwestor przekazał, że zrealizuje tam sześć projektów wiatrowych, a ponadto w planach ma budowę magazynu energii. Więcej na ten temat w artykule: OX2 stawia na Lubelszczyznę. Planuje 20 nowych farm wiatrowych.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA