Sejm nie zajmie się ustawą antywiatrakową w tym tygodniu

Sejm nie zajmie się ustawą antywiatrakową w tym tygodniu
Gramwzielone.pl (c)

Wiele wskazywało, że przyjęcie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych mogło nastąpić już na rozpoczętym dzisiaj posiedzeniu Sejmu. Procedowanie przez posłów tej ustawy zostało jednak odłożone przynajmniej do kolejnego posiedzenia Sejmu.

Mimo, że na rozpoczynającym się dzisiaj posiedzeniu Sejmu planowano przeprowadzenie drugiego czytania projektu ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, z procedowania tego projektu ostatecznie zrezygnowano zarówno na posiedzeniu plenarnym jak i na posiedzeniu zajmującej się nim Komisji Infrastruktury.

Jeszcze kilka dni temu na stronach sejmowych widniała informacja o planowanym na rozpoczętym dzisiaj posiedzeniu Sejmu drugim czytaniu ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych nazywanej przez jej przeciwników ustawą antywiatrakową lub odległościową.

REKLAMA
REKLAMA

Tymczasem z harmonogramu prac bieżącego posiedzenia Sejmu usunięto sprawę tej ustawy. Na dzisiaj i jutro nie przewiduje się też posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury, która pracuje nad jej projektem.

Sprawa ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych może wrócić na kolejnym posiedzeniu Sejmu, które zaplanowano na 27-29 kwietnia br.

gramwzielone.pl