Energa: inwestorzy rezygnują z umów przyłączeniowych

Energa: inwestorzy rezygnują z umów przyłączeniowych
Fot. Energa

Na koniec maja br. łączna moc przyłączeniowa na farmy wiatrowe, wynikająca z zawartych przez Energę umów, wynosiła niemal 4,5 GW. Energa notuje jednak w ostatnim czasie wzrost liczby wniosków o rozwiązanie posiadanych umów o przyłączenie wiatraków.

Jak wynika z informacji podanych przez wnp.pl, na koniec 2015 r. do sieci Energi były przyłączone farmy wiatrowe o łącznej mocy 2530 MW, a po pierwszych pięciu miesiącach ten potencjał wzrósł do 2576 MW.

Jednocześnie na koniec maja br. Energa Operator posiadała umowy o przyłączenie do sieci w sumie na 4467 MW. Jak jednak informuje wnp.pl, spółka notuje w tym roku wzrost wystąpień inwestorów wiatrowych o rozwiązanie umów przyłączeniowych.

REKLAMA
REKLAMA

Jak podaje wnp.pl, w tym roku do Energi wpłynęło już 30 kompletnych wniosków o przyłączenie elektrowni wiatrowych, których łączna moc sięga 126,5 MW. Na tej podstawie do tej pory wydano warunki przyłączenia w 10 przypadkach, na łączną moc 21,75 MW.

Jak wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki, po pierwszym kwartale br. łączna moc farm wiatrowych w Polsce przekroczyła 5,4 GW. 

gramwzielone.pl