Rusza budowa farmy wiatrowej Wartkowo

Rusza budowa farmy wiatrowej Wartkowo
danishwindindustryassociation/ flickr cc-by-nc-2.0

Z końcem 2010 roku GDF Suez zintensyfikował działania mające na celu rozwój energetyki wiatrowej. Koncern energetyczny podpisał umowę na {więcej}budowę swojej kolejnej farmy wiatrowej.

Gamma, spółka zależna GDF Suez, podpisała umowę na wykonanie farmy wiatrowej o mocy 30 MW, którą zbudują firmy Erbud i Rembet Plus.

Farma wiatrowa będzie zlokalizowana na terenie zachodniopomorskich gmin Gościno i Karlino. Projekt farmy wiatrowej Wartkowo GDF Suez kupił w czerwcu 2010r. od firmy Polish Energy Partners za 18,7 mln zł.

REKLAMA
REKLAMA

Wartość kontraktu z konsorcjum budowlanym utworzonym przez Erbud i Rembet Plus to 61,7 mln zł. Umowa dotyczy wykonania projektów oraz robót budowlano-montażowych. Budowa farmy wiatrowej ma potrwać do grudnia 2011r.

Niedaleko przyszłej farmy wiatrowej Wartkowo, także na terenie gminy Gościno, działa farma wiatrowa Jarogniew-Mołtowo o mocy 20 MW, która również należy do spółki z grupy GDF Suez Energia Polska.

Niedawno GDF Suez kupił za 42,8 mln zł kolejny projekt farmy wiatrowej od Polish Energy Partners. Budowa parku wiatrowego Pągów ruszy w pierwszym kwartale tego roku.