PGE kupuje farmę wiatrową od Gamesy

PGE kupuje farmę wiatrową od Gamesy
Kenneth Hynek, flickr cc-by-2.0

PGE Energia Odnawialna podpisała warunkową umowę na zakup 100% udziałów w farmie wiatrowej Żuromin, którą buduje hiszpański koncern Gamesa.

Farma wiatrowa w znajdującym się na Mazowszu Żurominie jest na etapie realizacji. Na łączną moc farmy wiatrowej Żuromin wynoszącą 60 MW ma się składać 30 elektrowni wiatrowych Gamesa G90 o mocy 2 MW każda (zobacz specyfikacje turbin Gamesa G90 na Gramwzielone.pl w zakładce „Duże elektrownie wiatrowe”).

REKLAMA

Umowa podpisana między PGE Energia Odnawialna i Gamesą ma charakter warunkowy. PGE EO stanie się faktycznym właścicielem farmy wiatrowej Żuromin po oddaniu jej do użytku, co jest przewidziane na II kwartał przyszłego roku.

REKLAMA

Pod koniec maja br. PGE Energia Odnawialna ogłosiła przejęcie farmy wiatrowej Pelplin o mocy 48 MW – także złożonej z 2-megawatowych turbin Gamesy, a wcześniej informowała o planach budowy elektrowni wiatrowych na terenie dolnośląskiej kopalni Turów, a także farmy wiatrowej na Lubelszczyźnie. Władze spółki zapowiadają, że w ciągu 5 lat PGE EO poszerzy swój park wiatrowy do wielkości 1 gigawata.

Czytaj więcej o planach PGE Energia Odnawialna na Gramwzielone.pl w artykule „PGE Energia Odnawialna kupuje kolejne megawaty”.