Kto dostarczy elektrownie wiatrowe dla projektu Myślino? Energa wybiera oferty

Kto dostarczy elektrownie wiatrowe dla projektu Myślino? Energa wybiera oferty
London Array press

{więcej}Należąca do Energi spółka Breva szuka firmy, która dostarczy, zamontuje i uruchomi elektrownie wiatrowe na farmie wiatrowej Myślino. Chętnych na wykonanie zamówienia jest 7 firm.

Moc farmy wiatrowej Myślino, która będzie zlokalizowana w gminie Gościno, w woj. zachodniopomorskim, ma wynieść od 20 do 25 MW. Wśród firm, które zgłosiły się do udziału w przetargu na dostarczenie, montaż i uruchomienie turbin na farmie wiatrowej Myślino, są Vestas Poland, juwi Energia Odnawialna, Vensys Energy, GE, Enercon, REpower System, a także hiszpańska Gamesa Eolica. Zadaniem wykonawcy będzie dostawa i montaż maks. 10 nowych, kompletnie wyposażonych turbin o mocy 2 lub 3 MW i maksymalnej wysokości wieży 110 m. 

REKLAMA

Od potencjalnego wykonawcy wymaga się, aby przynajmniej w ciągu ostatnich 5 lat wykazał się wykonaniem przynajmniej jednego zamówienia, które odpowiada następującemu przedmiotowi zamówienia, tj. aby wykonał dostawę, montaż i rozruch minimum 10 siłowni wiatrowych o wysokości wież co najmniej 80 m i mocy pojedynczej turbiny 1,5 MW.

REKLAMA

Spośród wymienionych wyżej wnioskodawców Energa wybierze 5 firm, które zostaną zaproszone do złożenia wstępnych ofert. O wyborze wykonawcy zdecydują wskaźniki ekonomiczne (95%) oraz cena (5%). Czas, jaki Energa daje na wykonanie zamówienia, to 11 miesięcy. Zwycięzca przetargu ma zapewnić także 36-miesięczny serwis gwarancyjny. 

O wykonanie robót budowlanych dla farmy wiatrowej Myślino ubiega się m.in. Budimex, konsorcjum fim CJR Polska i Condido Jose Rodrigues, konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Techniczne Teltor-Pol Północ i Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego Elbud Gdańsk, a także konsorcjum Bunte Polska, Johann Bunte Bauunternehmung i Ekonova. Z kolei do przetargu na wykonanie robót elektroenergetycznych zgłosiły się: konsorcjum firm ABB i Mega, Elektrobudowa, konsorcjum Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Techniczne Teltor-Pol Północ i Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego Elbud Gdańsk, SAG Elbud Kraków oraz konsorcjum CJR Polska i Condido Jose Rodrigues. 
gramwzielone.pl