Magazyn energii 50-100 kW? Tylko od Kstar

Magazyn energii 50-100 kW? Tylko od Kstar

Kstar to wiodąca marka w dziedzinie energoelektroniki i nowych dziedzin energii, w tym infrastruktury krytycznej dla centrów danych (UPS, akumulatory i klimatyzatory precyzyjne), modułowych rozwiązań dla centrów danych oraz kompleksowych rozwiązań PV i w zakresie magazynowania energii. Pod światową marką Kstar New Energy definiuje na nowo, po 30 latach istnienia, doskonałe rozwiązania energetyczne dostarczane klientom na kilkudziesięciu rynkach. Na ten sukces składa się ponad 550 patentów, 4200 pracowników na całym świecie oraz aż 630 ekspertów we własnym dziale R&D.

Taką dynamikę rozwoju globalna firma Kstar posiada nieprzerwanie od momentu powstania. Nawet w ostatnich latach pełnych niepokoju i przerw w łańcuchach dostaw Kstar wybudował dwie kolejne fabryki, w tym jedną we współpracy z CATL, w których kładzie ogromny nacisk na automatykę i rozwój technologiczny. Warto podkreślić również, że kładąc nacisk na innowacyjność produktów i dostarczanie zintegrowanych rozwiązań, firma koncentruje się także na swojej kulturze korporacyjnej i komunikacji wartości na skalę globalną.

 

Ulubione motto założyciela i CEO Kstar New Energy, Mr. Liu Baishan, to:

Nigdy się nie poddawaj. Nigdy nie trać wiary. Pracujmy na rzecz lepszego świata.

 

Oferta produktowa Kstar to, oprócz flagowych magazynów energii także bogata oferta inwerterów. Do odbiorców indywidualnych skierowana jest specjalna seria BluE, która obejmuje inwertery jednofazowe o mocy od 1 do 6 kW oraz trójfazowe oraz od 3 do 120 kW i systemy do magazynowania energii do 20 kWh, posiadające możliwość równoległego połączenia do 40 kWh. Wybór produktów zaspokaja potrzeby instalacji domowych oraz niewielkich komercyjnych projektów. W przypadku Kstar technologia wygrywa: mamy do czynienia z nową generacją inwerterów fotowoltaicznych, które cechują się wyższą wydajnością, podwójnym MPPT, zdalnym sterowaniem, gotowością VPP, stopniem ochrony IP65, oraz lżejszą konstrukcją bez wentylatora, a także flagową baterią CATL.

W centrum uwagi dystrybutorów po pierwszych miesiącach działania Kstar Poland jest urządzenie KAC50DP/BC100DE. Spełnia wiele oczekiwań obecnych inwestycji realizowanych na terenie całej Europy, posiada odpowiednie certyfikaty i gwarancje. Jest to średniej wielkości magazyn energii do stosowania w instalacjach od 50 kW do nawet 1000 kW. Zaspokaja on potrzebny zarówno mniejszych, jak i większych instalacji.

 

 

Gotowe urządzenie składa się z szafy bateryjnej o wymiarach w podstawie 1,1 x 1,1 m i wysokości około 2,4 m. Całe urządzenie jest przystosowane i przeznaczone do użytku zewnętrznego.

 

 

Montaż tego urządzenia przeprowadzić można w zaledwie trzy godziny dzięki prawie 100-proc. prefabrykacji w fabryce. Na miejscu instalacji wystarczy zamontować falownik hybrydowy o mocy 50 kW i podłączyć przewody dostarczane razem z urządzeniem. Teraz wystarczy podłączyć przewody AC i DC do falownika i urządzenie jest gotowe do pracy.

 

 

Dzięki wbudowanemu klimatyzatorowi i ociepleniu szafy baterie zawsze pracują w optymalnej temperaturze. Ponadto system jest wyposażony w lekki i prosty w obsłudze klimatyzator, a nie skomplikowany i ciężki system chłodzenia cieczą, który niektórzy producenci podają za zaletę. Kstar zdjęciem termowizyjnym udowadnia, że chłodzenie klimatyzatorem jest wystarczająco skuteczne. Różnica temperatury baterii to około 1 st. C.

 

 

Koniecznie trzeba podkreślić, że jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne. Oprócz ciągłego monitorowania stanu wszystkich baterii, każdy moduł jest wyposażony we własny aerozol gaśniczy. Ponadto w górnej i dolnej części znajdują się dodatkowe rozpylacze środka gaśniczego. W przypadku zagrożenia urządzenie wyłącza się samoczynnie.

 

 

Możemy połączyć nawet do 20 urządzeń i osiągnąć 1 MW mocy i nawet 4 MWh pojemności.

 

 

Dzięki szafie STS możliwe są instalacje off grid o mocy 100 kW i 250 kW. Szafa STS przewiduje możliwość podłączenia generatora prądu.

Jeśli chcesz poznać produkt lepiej, obejrzyj film.

 

Gdzie szukać Kstar w Polsce?

W październiku 2023 r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Kstar w Krakowie, co jest znaczącym krokiem w kierunku rozwoju relacji partnerskich w całym regionie Europy Centralnej i Wschodniej.

 

 

Głównymi dystrybutorami produktów są Ecosystem, a także Enexon i Kaczmarek Electric.

 

 

Kolejne firmy zapraszamy do kontaktu i budowania relacji, mail: robert.lasa@kstar.com

foto: Marcin Sobczyk / Adam Psica oraz materiały własne Kstar.

 

Kstar – materiał sponsorowany