Więcej mocy w magazynach energii Kstar w 2024 roku

Więcej mocy w magazynach energii Kstar w 2024 roku
Fot. Kstar

Kstar New Energy, jako globalny gracz na rynku magazynów energii, inwerterów, ładowarek elektrycznych i UPSów istniejący od 30 lat, dostarcza rozwiązania energetyczne klientom na kilkudziesięciu rynkach na świecie. Na ten sukces składa się ponad 550 patentów, 4600 pracowników, w tym aż 630 ekspertów we własnym dziale R&D. Dlatego wszystkie produkty są efektywnie modernizowane i wyprzedzają konkurencję. Co nas czeka w 2024 roku?

Kstar jest pewien rozwiązań które oferuje, m.in. ze względu na możliwość kontroli jakości od produkcji do produktu, na każdym etapie – to właśnie w fabrykach CATL-Kstar powstają nowoczesne ogniwa, które następnie w fabrykach Kstar łączone są w moduły instalowane w rozwiązaniach z zakresu magazynowania energii Kstar.

Istnieje wiele czynników, dzięki którym rynek magazynów energii stale się rozwija. Jest to m.in. niepewność odnośnie przyszłych cen energii, systemu rozliczania, lecz także zwiększona dostępność rozwiązań z zakresu magazynowania energii. Obecnie stosowana technologia LFP nie dość że jest bezpieczna i stabilna, to także wydajna. Kstar korzystający z celi akumulatorowych LFP światowego potentata z zakresu ogniw litowo-jonowych CATL podaje żywotność na poziomie 10 tys. cykli, przy czym gwarancja na wydajność opiewa na 10 lat lub 4 tys. cykli w przypadku rozwiązań dla biznesu.

Efektywny magazyn energii od Kstar – kolejna odsłona

Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie dla magazynów energii dla małego i średniego biznesu, Kstar w połowie 2024 r. zaprezentuje na rynku nowe rozwiązanie. Będzie to kontynuacja dobrze odebranego na rynku systemu magazynowania energii opartego na falowniku KAC50DP współpracującego z szafą akumulatorową BC100DE. Zestaw oferuje 50 kW mocy oraz 100 kWh pojemności. Nowością będzie system oparty na falowniku hybrydowym KAC120D współpracujący z szafą akumulatorową BC, która w zależności od konfiguracji oferuje pojemność od 197 do 233 kWh. Nowy system jeszcze bardziej ułatwi skalowanie i projektowanie instalacji.

 

magazyn energii

 

magazyn energii
Fot. Kstar

Optymalizacja techniczna to siła Kstar

Komercyjne systemy magazynowania energii Kstar sprawdzają się m.in. we współpracy ze średnimi instalacjami fotowoltaicznymi, skutecznie zwiększając konsumpcję własną przedsiębiorstwa, ograniczając moc szczytową – umownie podnosząc moc przyłączeniową, ale także zapewniając niezawodne źródło zasilania rezerwowego wszędzie tam, gdzie wymagane jest bezprzerwowe zasilanie obwodów krytycznych w celu utrzymania procesów technologicznych – w przemyśle oraz rolnictwie. Możliwość kompensacji mocy biernej w trakcie rozładowywania oraz ładowania akumulatorów tylko zwiększa atrakcyjność rozwiązania.

Całość systemu zamknięta jest w hermetycznej obudowie, którą steruje dedykowany EMS współpracujący z zestawem modułów akumulatorowych i falownikiem hybrydowym. Dzięki zastosowaniu specjalnego systemu HVAC mamy pewność, że akumulatory pracują zawsze w optymalnej temperaturze, a cała szafa – choć dokładnie opomiarowana i wyposażona w podwójny system przeciwpożarowy – może być instalowana na zewnątrz i pracować w temperaturach od -30 do +50 st. C.

 

 

Systemy oparte na falownikach KAC – są bardzo proste w instalacji, a projektowanie rozwiązań jest intuicyjne. Montaż całego urządzenia jest możliwy tylko w trzy godziny. Podzespoły są w ciągłej produkcji, dzięki czemu otrzymujemy produkt dostępny z magazynu, przez co planowanie inwestycji, ofertowanie i projektowanie jest ułatwione. System daje się w łatwy sposób skalować, a w razie potrzeb związanych z wydzieleniem obwodów rezerwowych projektowaną instalację wystarczy wyposażyć w jedną z szaf STS, które zawierają transformator izolacyjny oraz automatykę umożliwiającą przełączenie na zasilanie rezerwowe w czasie 20 ms. Dodatkową funkcjonalnością szaf STS jest możliwość współpracy z generatorem diesla, dzięki któremu dłuższe przerwy w dostawie energii nie stanowią problemu.

Gdzie szukać Kstar w Polsce?

W październiku 2023 r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Kstar w Krakowie, co jest znaczącym krokiem w kierunku rozwoju relacji partnerskich w całym regionie Europy Centralnej i Wschodniej.

Zobacz, kto był z nami podczas tego wydarzenia.

 

Kolejne firmy zapraszamy do kontaktu i budowania relacji, mail: robert.lasa@kstar.com.

foto: Marcin Sobczyk / Adam Psica oraz materiały własne Kstar.

 

Kstar – materiał sponsorowany