REKLAMA
 
REKLAMA

Dotacje na magazyny energii i ciepła na Mazowszu

Dotacje na magazyny energii i ciepła na Mazowszu
Fot. Usnplash

W ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 beneficjenci z regionu mogą otrzymać dofinansowanie na inwestycje w magazyny energii i ciepła.

Nabór wniosków o dofinansowanie na magazyny energii i ciepła współpracujące z istniejącymi instalacjami OZE prowadzi Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

O dofinansowanie mogą się ubiegać projekty wpisujące się w cele określone dla Działania 2.3 Odnawialne źródła energii typ projektów: Magazyny energii i ciepła w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 (Priorytet II – Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza).

REKLAMA

Dla kogo dofinansowanie?

W ramach Działania 2.3 Odnawialne źródła energii typ projektów: Magazyny energii i ciepła na Mazowszu dofinansowanie będą mogły otrzymać jednostki samorządu terytorialnego (JST) oraz jednostki organizacyjne JST.

Na co dofinansowanie?

Dofinansowanie można otrzymać na projekty, które obejmą:

  • zakup i montaż magazynów energii i/lub ciepła, działających wyłącznie na potrzeby istniejących instalacji OZE,
  • działania edukacyjne.

Działania edukacyjne realizowane w ramach dofinansowanych projektów powinny obejmować kampanie edukacyjno-informacyjne, kształtowanie świadomości ekologicznej, przekazywanie wiedzy i promowanie w społeczeństwie ekologicznych postaw, zachowań oraz tworzenie warunków do aktywnego korzystania z jej zasobów, bez szkody dla środowiska.

REKLAMA

Premiowane będą projekty, które obejmą jak największą liczbę użytych narzędzi kampanii informacyjnej w zakresie podnoszenia świadomości na temat odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej, magazynów energii, racjonalnego używania energii oraz szkodliwości zanieczyszczeń powietrza, włączając zagadnienie szkodliwości spalania odpadów w paleniskach domowych.

Ile przeznaczono na dofinansowanie?

Maksymalna wartość dofinansowania projektu w ramach naboru wynosi 6 mln zł. Na dofinansowanie projektów przeznaczono łącznie 25 mln euro (około 108 mln zł).

Kiedy i jak składać wnioski?

Wnioski o dofinansowanie projektu w ramach programu można wypełnić i złożyć do 22 kwietnia 2024 r. za pomocą systemu obsługi wniosków aplikacyjnych MEWA 2.0, stworzonego do obsługi wniosków o dofinansowanie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Planowany terminy rozstrzygnięcia naboru to 31 października 2024 r.

Regulamin i kryteria naboru, wzór wniosku o dofinansowanie, wzór umowy o dofinansowanie oraz inne niezbędne dokumenty dostępne są na stronie: funduszeuedlamazowsza.eu.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Magazyn ciepła nie jest magazynem energii ?

Magazyn ciepła jest magazynem energii cieplnej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA