REKLAMA
 
REKLAMA

Dostawca pomp ciepła z finansowaniem dla innowacyjnych systemów grzewczych

Dostawca pomp ciepła z finansowaniem dla innowacyjnych systemów grzewczych
Fot. Vaillant

Grupa Vaillant otrzyma 118 mln euro na działalność badawczo-rozwojową. Środki zostaną przeznaczone na rozwój innowacyjnych systemów grzewczych, ze szczególnym uwzględnieniem przyjaznych dla klimatu pomp ciepła. Finansowanie zapewni KfW IPEX-Bank jeden z czołowych niemieckich banków wspierających projekty sprzyjające z ochronie środowiska.

Fundusze pomogą w rozwoju ważnych inwestycji, które firma zrealizuje w nadchodzących latach w zakresie transformacji energetycznej i grzewczej. Uwzględniając bieżące projekty, Grupa Vaillant planuje zainwestować do 2 mld euro w rozwijającą się działalność związaną z pompami ciepła. Inwestycje będą koncentrować się na zwiększeniu zdolności produkcyjnych i rozwojowych, a także na rozszerzeniu zakresu usług dla wyspecjalizowanych partnerów handlowych.

Grupa Vaillant powstała w 1874 roku i od tego czasu jest liderem na rynku urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Międzynarodowy koncern szybko zyskał pozycję wiodącego dostawcy pomp ciepła i stale zwiększa sprzedaż tego asortymentu. Portfolio produktów obejmuje urządzenia grzewcze oparte na konwencjonalnych źródłach energii oraz rozwiązania systemowe  wykorzystujące energię odnawialną. W 2022  roku firma zatrudniająca 17 tys. pracowników wygenerowała sprzedaż w wysokości około 3,7 mld euro.

REKLAMA

Zdolności produkcyjne wzrosną dwukrotnie

Niedawno Vaillant informował, że planuje otworzyć kolejną fabrykę pomp ciepła. Uruchomienie zakładu pozwoli zwiększyć zdolność produkcyjną dwukrotnie. Rocznie zakład będzie produkował 500 tys. urządzeń. Vaillant zapewnia, że nowa fabryka będzie w 100 proc. zasilana zieloną energią, a proces ogrzewania będzie się odbywał przy wykorzystaniu pomp ciepła.

REKLAMA

Niemiecki producent niedawno otrzymał pożyczkę w wysokości 120 mln euro od Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI). Pozyskane środki pomogą w zintensyfikowaniu produkcji i sprzedaży pomp ciepła oraz rozwoju badań w zakresie nowoczesnych technologii grzewczych.

Pracując nad rozwojem produktów, Vaillant koncentruje się na pompach ciepła wykorzystujących naturalny czynnik chłodniczy R290, który nie zawiera żadnych szkodliwych dla zdrowia chemikaliów i jest szczególnie przyjazny dla środowiska z uwagi na niski współczynnik ocieplenia globalnego. Pompę ciepła z takim czynnikiem Vaillant zaprezentował na tegorocznej edycji targów ISH we Frankfurcie. Pompa aroTHERM plus to pompa ciepła typu powietrze-woda. Ponieważ czynnik R290 umożliwia uzyskanie wysokich temperatur zasilania, pompy ciepła tego typu mogą zapewnić komfortowe ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową nie tylko w nowo powstających inwestycjach. Sprawdzą się także w starszych, gorzej izolowanych już istniejących budynkach. Od 2025 roku Grupa Vaillant będzie wprowadzać na rynek pompy ciepła wyłącznie z tym przyjaznym dla środowiska czynnikiem chłodniczym.

Katarzyna Poprawska-Borowiec

katarzyna.borowiec@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o. o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA