REKLAMA
 
REKLAMA

EcoFlow zaprezentował nową pompę ciepła i grzałkę zasilaną energią z fotowoltaiki

EcoFlow zaprezentował nową pompę ciepła i grzałkę zasilaną energią z fotowoltaiki
EcoFlow

Nowe urządzenia EcoFlow zostały pokazane w trakcie targów Solar Solutions Bremen. Mają być dostępne w sprzedaży jeszcze w tym roku.

EcoFlow ma szerokie portfolio produktowe – począwszy od pomp ciepła, przez domowe magazyny energii, po na ładowarki (wallboxy) do samochodów elektrycznych. Na tegorocznych targach Solar Solutions Bremen producent pokazał dwa nowe urządzenia: PowerHeat, czyli pompę ciepła typu powietrze-woda, oraz PowerGlow, czyli inteligentną grzałkę zanurzeniową, która może być zasilana energią pochodzącą bezpośrednio z instalacji fotowoltaicznej.

PowerHeat

Z informacji dostępnych obecnie (oficjalna karta katalogowa nowego produktu nie pojawiła się jeszcze na stronie EcoFlow) wiemy, że pompa ciepła PowerHeat ma być dostępna w dwóch wersjach mocowych: 9 i 20 kW. Wymiary mniejszej jednostki to 1263 x 440 x 875 mm, a masa wynosi 115 kg. Z kolei większa jednostka mierzy 1263 x 440 x 1375 mm i waży 180 kg.

REKLAMA

Zgodnie z informacjami, które podaje PV Magazine, mniejsza jednostka ma wydajność chłodniczą od 1,53 do 5,96 kW, a większa – od 4,40 do 14,40 kW. Wydajność grzewcza wynosi 3,50-8,81 kW w przypadku systemu o mocy 9 kW i 6,70-20,36 kW w przypadku systemu o mocy 20 kW. Temperatura wody na zasilaniu wynosi 30 st. C., a temperatura wody na wyjściu to 35 st. C.

Kiedy mowa o wyższych temperaturach, wynoszących 50 st. C na zasilaniu i 55 st. C na wyjściu, wydajność grzewcza waha się od 3,15 do 7,98 kW dla mniejszego systemu i od 5,80 do 18,48 kW dla większego.

Jednostka 9 kW charakteryzuje się napięciem wejściowym od 220 do 240 V (1-fazowo) i maks. mocą na wejściu 4 kW. Większe urządzenie, o mocy 20 kW, jest zasilane napięciem od 380 do 415 V (3-fazowo) i mocą maks. 6,8 kW.

Urządzenia mogą pracować w szerokim zakresie temperatur od -25 do +43 st. C. Nie wiemy jednak na ten moment, jak zmienia się wydajność urządzeń wraz ze zmianą temperatury zewnętrznej.

REKLAMA

Inteligenta grzałka PowerGlow

Grzałka zanurzeniowa PowerGlow jest przeznaczona do podgrzewania wody i zaprojektowana do współpracy z systemami fotowoltaicznymi. EcoFlow podkreśla, że urządzenie stanowi doskonałe uzupełnienie PowerHeat, zwiększając autokonsumpcję energii elektrycznej poprzez wykorzystanie nadwyżek z PV.

Grzałka dostępna jest w trzech wariantach mocowych: 3,5 kW (zasilanie 1- lub 3-fazowe) oraz 6 i 9 kW (zasilanie wyłącznie 3-fazowe). Wydajność PowerGlow producent określił na powyżej 99 proc. Zakres długości pręta grzewczego wynosi od 375 do 550 mm, a masa urządzenia waha się od 2,5 do 3 kg.

Pracę grzałki można kontrolować za pośrednictwem aplikacji EcoFlow App, dostosowując m.in. temperaturę i czas pracy urządzenia.

Dostępność w 2024

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w sieci pompa ciepła PowerHeat dostępna będzie w tym roku pod koniec czerwca. Inteligenta grzałka PowerGlow ma być natomiast dostępna już w maju.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Gardzą komentującymi 17-05-2024 11:28

Redakcja kasuje skryptem komentarze jeśli ktoś chce skomentować dwa artykuły.
Trzeba czytać jeden artykuł co godzinę, bo 20 minut na kolejny komentarz to za szybko. Ale po skasowaniu jak się napisze niemerytoryczny komentarz jak ten, to zapewne przejedzie.
To jest pogarda dla czytelników robiących klikalność czyli popularyzujących serwis.
Miliony stron i portali ale podobnej głupoty nigdzie nie spotkasz
Czas na napisanie komentarza stracony, bo trafia do śmieci.
Życzę tego samego portalowi
Czas olać aby nie zarabiali na reklamach

MlaskaczWaflami 17-05-2024 14:11

Grzałka do grzania wody, faktycznie pomysł dosyć rewolucyjny, żeby nie powiedzieć genialny :}

MlaskaczWaflami 17-05-2024 14:15

Kolego narzekający, miast narzekać, klikaj i oglądaj reklamy. W nagrodę możesz dowiedzieć się że kolumbus to lub tamto :]

A u mnie pracują grzałki przepływowe, też zasilane z PV tylko nie wiem czy zimą! hi

9 kW poboru z jednej fazy to blisko 40A. Doliczyć do tego trzeba jeszcze pozostałe odbiorniki energii elektrycznej w domu, bo bardzo często jak ktoś ma pompę ciepła to kuchenkę też ma na prąd. Mam nadzieję, że to pomyłka i pompa jest zasilana trójfazowo albo przynajmniej ma taką opcję.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA