
Produkcja magazynów energii LG ruszy pod Wrocławiem już w 2025
Koreański koncern szykuje się do uruchomienia produkcji magazynów energii w zakładzie w Biskupicach, w których dotychczas produkował baterie do samochodów elektrycznych...
Koreański koncern szykuje się do uruchomienia produkcji magazynów energii w zakładzie w Biskupicach, w których dotychczas produkował baterie do samochodów elektrycznych...
Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego zyskają szansę na dotacje do wymiany starych kotłów. Na jakie instalacje odnawialnych źródeł energii będzie można otrzymać dofinansowanie i w jakiej wysokości?
Z informacji TÜV SÜD wynika, że w 2017 r. w Niemczech otwarto 24 publicznie dostępne stacje tankowania wodoru, zaś na całym świecie 64 – podaje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych.
W czwartym kwartale ub.r. w sieci Energi Operator pojawiły się mikroinstalacje OZE o łącznej mocy ok. 4,25 MW, a całkowita moc przyłączonych w tym czasie większych odnawialnych źródeł energii przekroczyła 10 MW...
Technologię blockchain energetyka może wykorzystać w wielu obszarach. Podczas, gdy polskie koncerny energetyczne zaczynają przyglądać się jej możliwościom, inne europejskie „utilities” mają już na koncie pierwsze pilotaże czy transakcje na rynku energii przeprowadzone z jej wykorzystaniem.
https://cleantechnica.com/2018/02/12/bmw-close-10-year-lithium-cobalt-supply-deal-just-response-news-tesla-locking-supply-deals/
Przez trzy i pół roku będzie trwała termomodernizacja wybranych odcinków sieci ciepłowniczej Gdynia-Rumia, obecnie charakteryzujących się wysokimi stratami ciepła na przesyle. Projekt wart 18,4 mln zł wesprze unijna dotacja...
Pierwsza komercyjna morska farma wiatrowa, na której elektrownie wiatrowe nie zostały przymocowane do morskiego dna, rozpoczęła produkcję energii kilka miesięcy temu. Teraz wiadomo, jakie są pierwsze efekty jej pracy.
Chiński producent ogniw i modułów fotowoltaicznych pochwalił się zwiększeniem sprawności ogniwa, które wykonano w technologii IBC. Trina Solar wylicza, że to już 18. osiągnięty przez nią, światowy rekord sprawności ogniwa fotowoltaicznego.
W przyszłym miesiącu rozpocznie się nabór wniosków w drugim konkursie z RPO 2014-2020 dla województwa małopolskiego, w wyniku którego na unijne dofinansowanie mogą liczyć inwestorzy planujący budowę infrastruktury dystrybucyjnej dla odnawialnych źródeł energii...
W tym roku inwestorzy działający na polskim rynku odnawialnych źródeł energii mogą spodziewać się dużych aukcji, które obejmą energetykę wiatrową i fotowoltaikę. Tak wynika z informacji uzyskanych przez „Rzeczpospolitą”. Oficjalnych planów Ministerstwa Energii w tym zakresie jeszcze nie znamy.
Niemiecki koncern energetyczny znacząco zwiększy portfel inwestycji fotowoltaicznych, pozyskując australijskie projekty PV o łącznej mocy 460 MW. Inwestycje w odnawialnych źródłach energii, które realizuje niemiecki koncern, liczone są na ok. 5 GW.
Od stycznia br. dzięki podpisanej umowie na zakup energii elektrycznej z PGE Obrót Grupa Lux Med korzysta z energii elektrycznej pozyskiwanej wyłącznie ze źródeł odnawialnych.
Podczas gdy w 2017 roku w Europie podłączono do sieci rekordowy potencjał elektrowni wiatrowych, w Polsce inwestycje w nowe wiatraki spadły do poziomi zaledwie ok. 40 MW zainstalowanej mocy. Czy i kiedy ta sytuacja może się zmienić?
Rząd Francji poinformował o rozstrzygnięciu kolejnych aukcji dla fotowoltaiki. Pierwsza dotyczyła projektów fotowoltaicznych uznanych za innowacyjne. Natomiast druga była kolejną aukcją dedykowaną deweloperom naziemnych farm fotowoltaicznych.
Duński koncern energetyczny Orsted, który buduje u wybrzeży Wielkiej Brytanii największą na świecie morską farmę wiatrową, właśnie wybrał dostawcę turbin.