Fundusz o wartości 5 milionów euro otwarty dla startupów

Energa-Operator jest jednym z partnerów międzynarodowego projektu, w ramach którego firmy typu MŚP oraz firmy rozpoczynające działalność mogą spróbować swoich sił w innowacyjnym podejściu do analizy danych. Do 27 czerwca trwa pierwszy etap aplikacji do programu.

EDI (European Data Incubator) poszukuje innowatorów i przedsiębiorców z obszaru Big Data z całej Europy, gotowych do rozwiązania  rzeczywistych wyzwań przemysłowych dostarczanych przez różne korporacje i dostawców danych w UE w szerokim zakresie sektorów (od inteligentnych miast, energii i środowiska, przez Internet i media, przemysł 4.0 i handel detaliczny) lub opracowania niezależnych rozwiązań wykorzystujących dostępne zbiory danych. Wybrane startupy będą miały dostęp do darmowego, skalowalnego środowiska do przetwarzania danych w chmurze, zbiorów danych z dużych europejskich organizacji, bezpłatnych usług biznesowych zwiększających ich rozwój, sieci specjalistów danych i do 100 000 euro dofinansowania. 

REKLAMA

Proces inkubacji EDI składa się z 3 faz : BADANIE → EKSPERYMENT → ROZWÓJ, gdzie zapewnione jest ciągłe wsparcie techniczne, biznesowe i finansowe dla startupów kwalifikujących się do różnych faz.
Finansowany przez UE, w ramach programu Horizon 2020, projekt EDI jest koordynowany na poziomie europejskim przez University of DEUSTO z Hiszpanii i obejmuje 4 dodatkowych głównych partnerów (ZABALA Innovation Consulting, F6S Network Ltd, Engineering Ingegneria Informatica i Etventure Startup Hub), a także 15 dostawców danych (Agencia Efe, Elektro Ljubljana, Emasesa, Energa-Operator, Migros, Sonae, Jot Internet Media, RACC, TU-Berlin, Ubimet, Via Verde, Virtual Power Solutions, VRT, Volkswagen Navarra, YKT) oferujących zbiory danych i definiujących wyzwania biznesowe.

REKLAMA

Zgłoszenia przyjmowane są na platformie F6S do 27 czerwc