
Produkcja magazynów energii LG ruszy pod Wrocławiem już w 2025
Koreański koncern szykuje się do uruchomienia produkcji magazynów energii w zakładzie w Biskupicach, w których dotychczas produkował baterie do samochodów elektrycznych...
Koreański koncern szykuje się do uruchomienia produkcji magazynów energii w zakładzie w Biskupicach, w których dotychczas produkował baterie do samochodów elektrycznych...
Polska może dokończyć ogłoszone już inwestycje w nowe elektrownie na węgiel, a jednocześnie zmniejszać emisje CO2 w elektroenergetyce...
Międzynarodowa Agencja Energetyki Odnawialnej opublikowała raport, w którym podsumowała dotychczasowy spadek kosztów w najpopularniejszych technologiach OZE i w którym prognozuje, jak te technologie mogą tanieć w najbliższych latach.
{więcej}
Polska najprawdopodobniej nie osiągnie celów OZE do 2020 roku w sektorze ciepłownictwa i transportowym. Polska nie jest w tej sprawie osamotniona, przed podobnym problemem stoją również inne kraje członkowskie, w tym Niemcy. W związku z tym Komisja Europejska zgodziła się na pewne ustępstwa...
Niemiecki koncern energetyczny informuje o inwestycjach w produkcję energii odnawialnej na łączną moc 5 GW. OZE stały się kluczowym i jedynym obszarem wytwarznia, w który inwestuje innogy po wydzieleniu tej spółki ze struktur RWE.
Francuski koncern energetyczny EDF rozmawia z jednym z największych na świecie producentów modułów fotowoltaicznych Canadian Solar. Cel to uruchomienie produkcji modułów charakteryzujących się niskim tzw...
Francuski koncern energetyczny EDF rozmawia z jednym z największych na świecie producentów modułów fotowoltaicznych Canadian Solar. Cel to uruchomienie produkcji modułów charakteryzujących się niskim „śladem węglowym”.
Japońska firma GS Yuasa Corporation ogłosiła, że uruchomi na Węgrzech fabrykę baterii litowo-jonowych, które znajdą zastosowanie m.in. w samochodach elektrycznych. Produkcję baterii Li-Ion w tym kraju rozpoczną również dwie firmy z Korei Południowej.
Dzisiaj w Kozienicach odbyła się uroczystość oddania do użytku nowo wybudowanej linii przesyłowej 400 kV relacji Kozienice – Siedlce Ujrzanów oraz dwóch stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć rozbudowanych w celu wyprowadzenia mocy z nowego, 1075-megawatowego bloku Elektrowni Kozienice.
Przyjęta przez Sejm ustawa o elektromobilności wprowadza nowe wymogi w zakresie budowy publicznych stacji ładowania samochodów elektrycznych. O tym, jakie będzie mieć to skutki dla operatorów istniejących i nowych stacji ładowania, mówi w wywiadzie dla Gramwzielone...
Polska Grupa Energetyczna sygnalizuje wykonanie dużego odpisu wartości aktywów, którego część dotyczy segmentu energetyki wiatrowej. Będzie to kolejny odpis wartości aktywów PGE zrealizowany w tym obszarze.
W Portugalii są realizowane pierwsze projekty fotowoltaiczne, w przypadku których inwestorzy nie mogą liczyć na publiczne dofinansowanie. Lizbona nie oferuje już żadnych gwarancji zakupu energii z większych elektrowni PV, wychodząc z założenia, że takie projekty można realizować na zasadach rynkowych.
Z początkiem 2018 r. część producentów energii odnawialnej straciła prawo do sprzedaży tej energii na wcześniej gwarantowanych warunkach. O tym, których wytwórców dotknęła ta zmiana, przypomina Urząd Regulacji Energetyki.
Średnia cena energii elektrycznej sprzedawanej na zasadach innych niż wynikające z art. 49a ust. 1 i 2 ustawy Prawo energetyczne, za IV kwartał 2017 r. wyniosła 165,11 zł/MWh.
Państwowa spółka chce postawić kilkadziesiąt stacji ładowania samochodów elektrycznych. Zasilająca je energia ma pochodzić w dużej części ze źródeł odnawialnych. OZE ma zasilać także należące do niej budynki.