Nowy tracker Energy5 na Green Power!

Nowy tracker Energy5 na Green Power!
Energy5

Do oferty Energy5 trafił nowy, ulepszony wariant trackera fotowoltaicznego na farmy wielkopowierzchniowe! System premierowo zaprezentowany w 2021 roku doczekał się godnego następcy. Nową konstrukcję będzie można zobaczyć już 25 kwietnia na targach GreenPower w Poznaniu!

Nowa wersja trackera fotowoltaicznego to jednoosiowy, w pełni bezobsługowy system podążający za słońcem. Umożliwia montaż modułów w jednym rzędzie do maksymalnej długości 98 m.

Dzięki zredukowanej ilości elementów oraz obniżonej konstrukcji instalacja jest bardzo łatwa w montażu i zoptymalizowana pod względem kosztów budowy, jak i późniejszego użytkowania.

Zaprojektowaliśmy system ruchomy na farmy wielkopowierzchniowe, który znacznie wyróżnia się na tle konkurencji. Nasze działania poparte są długotrwałą pracą projektową, licznymi badaniami, jak również testami makiety wykonanej w skali 1:27, przebadanej w tunelu aerodynamicznym. Przeprowadziliśmy szeroką analizę podzespołów oraz wymagań związanych z obciążeniami klimatycznymi, dzięki czemu dobraliśmy najlepsze komponenty i funkcjonalności. To wszystko przyczyniło się do stworzenia wyjątkowo atrakcyjnego rozwiązania – zarówno pod katem trwałości, jak i prostoty montażu czy użytkowania. Tracker Energy5 wyróżnia się małą liczbą komponentów, co zapewnia atrakcyjny koszt budowy takiej instalacji wielkopowierzchniowej – zaznacza Cezary Rutkowski, Dyrektor Techniczny Energy5.

 

Energy5

Klient ma możliwość wyboru sterowania trackerem:

  • TR/V1/R – tracker ze sterowaniem radiowym
  • TR/V1/K – tracker ze sterowaniem kablowym.

Za sterowanie systemu odpowiada zegar astronomiczny, natomiast bezpieczeństwo systemu zapewniają inteligentne czujniki oraz stacja pogodowa, która mierzy siłę i kierunek wiatru. Po przekroczeniu wartości krytycznych system wymusza automatyczne ustawienie paneli w preferowanej pozycji bezpiecznej.

System nadążny Energy5 wyposażony jest również w czujniki opadu śniegu lub deszczu. W momencie wykrycia intensywnego opadu trackery przechodzą w tryb automatycznego odśnieżania/czyszczenia paneli i ustawiają konstrukcje pod kątem umożliwiającym zsunięcie śniegu lub czyszczenie konstrukcji.

 

Energy5

Minimalizacja zacieniania rzędów

Tracker fotowoltaiczny został wyposażony w algorytm 3D Backtracking, który oblicza kąt nachylenia paneli tak, aby zapobiec zacienianiu ko­lejnych rzędów modułów. Funkcja umożliwia obrót paneli do takiej pozycji, w której rzucany cień jest krótszy i omija kolejny rząd, co gwarantuje najwyższą wydajność systemu nadążnego.

Aplikacja monitorująca 24/7

Dodatkową funkcjonalnością jest aplikacja monitorująca pracę trackera. Umożliwia ona klientom uzyskanie pełnego obrazu zmiennych, występujących w trackerach. System wy­syła alarmy oraz alerty na pocztę elektroniczną, dzięki czemu możliwe jest bieżące kontrolowanie danych, takich jak:

– poziom naładowania baterii,

– szczytowy prąd silnika,

– prędkość wiatru,

– blokada osi, komunikacja, przeciążenie silnika.

Energy5

Najnowszy model trackera fotowoltaicznego będzie można zobaczyć na zbliżających się targach GreenPower 2022, które odbędą się w Poznaniu już w dniach 25-27 kwietnia!

Zapraszamy na stoisko numer 12 do pawilonu 6.

www.energy5.pl

 

Energy5 – materiał sponsorowany