Sunny Horizon: Prosument – reportaż – TVP INFO sobota 18.30

Sunny Horizon: Prosument – reportaż - TVP INFO sobota 18.30
Domowa instalacja fotowoltaiczna na trackerach. Materiał własny inwestora

{więcej}Po zorganizowaniu przeze mnie konferencji prasowej Twojego Ruchu w Sejmie, gdzie gospodarzami byli poseł Andrzej Rozenek i poseł Jacek Najder z udziałem Marcina Mizgalskiego, wzorcowego prosumenta, odezwały się media i to od razu Telewizja Polska – pisze Sunny Horizon.

Ponieważ instalacja Marcina Mizgalskiego jest bardzo widowiskowa (2 trakery dwuosiowe – 12 kW) od razu wysłaliśmy ekipę telewizyjną do Chotomowa, gdzie został nagrany materiał okraszony wywiadem.

Reportaż ma się ukazać w sobotę 17 maja br. o godz. 18.30 – program ma tytuł „Kapitalny program”.

REKLAMA
REKLAMA

Instalacja Marcina Mizgalskiego była opisywana i najbardziej komentowana na gramwzielone.pl.

http://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/8226/domowa-instalacja-fotowoltaiczna-na-trackerach-doswiadczenia-jednego-z-pierwszych-uzytkownikow-w-polsce
 
Jeżeli posiadacie gotową instalację fotowoltaiczną, jakąkolwiek, proszę o kontakt – zrobimy większy materiał telewizyjny, pokażmy nasze osiągnięcia, niech cała Polska zobaczy w telewizji, że można.
 
Pragnę również poinformować o rozpoczęciu realizacji dość nowatorskiej instalacji fotowoltaicznej, która będzie zlokalizowana w województwie mazowieckim, o mocy 1 MW w całości oparta na trackerach dwuosiowych nadążnych (100 sztuk po 10 kW – panele mono 310 Wp) z zastosowaniem magazynu energii o pojemności również 1 MW. Dodatkowym uzupełnieniem tej instalacji będzie mikrobioelektrowia wykorzystująca biomasę. Planowany rozruch to początek 2015 roku, to pozwoli sprzedawać energię na starych zasadach, uprzedzając pytania – wyjaśniam – tak ustawa o OZE nie wejdzie w życie przed tym terminem.

Innowacyjność tej instalacji polegać będzie przede wszystkim na produkcji prądu jedynie z PV i sprzedaży energii do sieci przez 24 h – tak, to nie jest pomyłka, mikrobioelektrownia wykorzystująca biomasę będzie w tym układzie wykorzystywana tylko i wyłącznie na wypadek awarii instalacji PV jako by- pass. Na co dzień energia z mikrobioelektrowni zużywana będzie na inne cele.

Sunny Horioznon/ prosument.polska@o2.pl