Forum: woda dla przemysłu. Przemysł, a środowisko wodne i ochrona gleb

Forum: woda dla przemysłu. Przemysł, a środowisko wodne i ochrona gleb
stoneysteiner, flickr cc-by-2.0

{więcej}W dniach 24-25 lipca br. Zespół powermeetings.eu serdecznie zaprasza na organizowane w Puławach Forum: „Woda dla przemysłu. Przemysł, a środowisko wodne i ochrona gleb”. Gospodarzem Honorowym tego spotkania zostały Zakłady Azotowe w Puławach.
 

O innowacyjnym podejściu w zarządzaniu obszarem gospodarki wodno-ściekowej w Grupie Azoty będzie traktował wykład inaugurujący lipcowe spotkanie. W trakcie wydarzenia skupimy się także na zagadnieniach związanych z nowymi obowiązkami dla korzystających z zasobów wodnych. Od dłuższego już czasu procedowane bowiem jest nowe Prawo wodne. Mówi się, że będzie ono rewolucją dla polskiej energetyki, m.in. dlatego, że wprowadzi obowiązkową opłatę dla przemysłu energetycznego za korzystanie z rzek.
 
W Sejmie trwają też intensywne prace nad projektem ustawy o zmianie ustawy Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw, którego celem jest wdrożenie Dyrektywy IED w naszym kraju. Jednym z ważniejszych nowych mechanizmów planowanych przepisów jest nałożenie na instalacje objęte zintegrowanym podejściem daleko idących obowiązków związanych z ochroną gleby i wód podziemnych. W pozwoleniu zintegrowanym określone będą sposoby zapobiegania emisjom do gleby i wód podziemnych. Ponadto, konieczne będzie stałe wykonywanie monitoringu stanu gleby i wód podziemnych. Konieczne będzie także sporządzenie tzw. sprawozdania bazowego, czyli raportu początkowego – co wzbudza największe zaniepokojenie po stronie przemysłu.
 
Forum „Woda dla przemysłu. Przemysł a środowisko wodne i ochrona gleb” to kolejne spotkanie – organizowane przez Zespół powermeetings.eu – poświęcone strategicznym inwestycjom i proekologicznym rozwiązaniom w przemyśle. Dlatego też istotną częścią lipcowego spotkania będzie panel „Forum technologii a praktyka przemysłowa – case studies, dostępne rozwiązania technologiczne oraz zastosowanie rozwiązań w praktyce”. W czasie tego forum poruszymy takie zagadnienia jak wdrażanie nowych obowiązków a gospodarka wodna i ścieki generowane przez przemysł energetyczny czy kwestie wody i ścieków w przemyśle chemicznym, papierniczym oraz cementowym. Omówimy temat nowych technologii w aplikacjach przemysłowych oraz oferowanych technologii dla uzdatniania wody i ścieków w ww. branżach.

REKLAMA

Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w przypadku innych, dotychczas zorganizowanych przez Zespół powermeetings.eu projektach, również podczas lipcowego Forum „Woda dla przemysłu. Przemysł a środowisko wodne i ochrona gleb” stworzymy miejsce do ciekawej, merytorycznej debaty w gronie specjalistów.

Agnieszka Kozłowska
Project Manager
 
tel.:   +48 22 740 67 80
kom.: +48 508 921 590
faks: +48 22 672 95 89
e-mail:
agnieszka.kozlowska@powermeetings.eu
www.powermeetings.eu

REKLAMA