Już tylko dwóch kandydatów na stanowisko prezesa URE

Już tylko dwóch kandydatów na stanowisko prezesa URE
Eva Cristescu, flickr cc

{więcej}Jak informuje „Rzeczpospolita”, w walce o stanowisko prezesa Urzędu Regulacji liczy się już tylko dwóch kandydatów. 

Stanowisko prezesa URE zwolniło się po tym jak dotychczasowy prezes Urzędu Marek Woszczyk zrezygnował z pełnienia tej funkcji przechodząc na stanowisko prezesa Polskiego Grupy Energetycznej. Obowiązki prezesa pełni od tego czasu dotychczasowy wiceprezes URE Maciej Bando. 

Do konkursu na stanowisko prezesa URE swoje aplikacje zgłosiło 12 osób. Tymczasem według „Rzeczpospolitej” brane są pod uwagę kandydatury już tylko dwóch osób – Macieja Bando oraz dyrektora w departamencie energetyki Ministerstwa Gospodarki Tomasza Dąbrowskiego. 

REKLAMA
REKLAMA

Portal wysokienapiecie.pl informował niedawno, że nowym prezesem URE zostanie najpewniej Tomasz Dąbrowski. 

Zdaniem ekspertów, nowego prezesa URE musi cechować nie tylko perfekcyjna znajomość prawa, ale także branży energetycznej. Prezes URE musi pogodzić interesy firm energetycznych z interesami konsumentów, a także musi być odporny na naciski ze strony rządu.

Według „Rzeczpospolitej”, największym wyzwaniem nowego szefa URE będzie udział w procesie budowy wspólnego rynku energii UE, a także uczestnictwo w tworzeniu forsowanej przez polski rząd unii energetycznej. 

gramwzielone.pl