Minister środowiska chwali NFOŚiGW za wspieranie inwestycji prośrodowiskowych

Minister środowiska chwali NFOŚiGW za wspieranie inwestycji prośrodowiskowych
Maciej Grabowski. Foto: Ministerstwo Finansów

Minister środowiska w rozmowie z PAP pozytywnie odniósł się do efektów działań realizowanych przez podlegający resortowi środowiska Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

– Polityka finansowa Narodowego Funduszu oraz funduszy wojewódzkich pozwoliła stworzyć lewar, dzięki któremu w naszym kraju ruszyły na szeroką skalę inwestycje środowiskowe. Złotówka zainwestowana przez system generuje inwestycje czterokrotnie większe. Dzięki temu udało się zainicjować inwestycje o wartości 130 mld zł – powiedział w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej Maciej Grabowski, dodając, że finansowanie udzielane przez Fundusz przyczynia się do realizacji nowych inwestycji, co przekłada się z kolei na rozwój przedsiębiorczości i PKB. 

REKLAMA

W swojej dotychczasowej, 25-letniej historii działalności NFOŚiGW wydał na inwestycje prośrodowiskowe w sumie ponad 53 mld zł, notując w zeszłym roku rekordowe wydatki na poziomie 5,57 mld zł. 

REKLAMA

Wczoraj NFOŚiGW opublikował raport streszczający efekty działalności za 2013 r. Więcej na ten temat: NFOŚiGW przedstawia sprawozdanie z działalności za 2013 r.

gramwzielone.pl