"Na optymalizacji systemu energetycznego w UE można zaoszczędzić 80 mld euro"

"Na optymalizacji systemu energetycznego w UE można zaoszczędzić 80 mld euro"
foto: RWE press

{więcej}Taki wniosek płynie z raportu opracowanego przez firmę Accenture na zlecenie Eurelectric – zrzeszenia europejskiego sektora elektroenergetycznego. 

Jak wynika z raportu wykonanego dla Eurelectric, realizacja odpowiedniej strategii rozwoju sektora elektroenergetycznego w Unii Europejskiej może przyczynić się do całkowitych oszczędności na poziomie 80 mld euro – w porównaniu do 'business as usual’.

– Restrukturyzacja europejskiego systemu elektroenergetycznego musi być efektywna kosztowo, jeśli chcemy zyskać zaufanie i wsparcie naszych klientów. Ten raport pokazuje, że implementacja odpowiednich strategii w zakresie transformacji energetycznej pozwoliłaby na zaoszczędzenie 100 euro rocznie na rachunku za energię każdego Europejczyka – w porównaniu do obecnie realizowanych działań – komentuje wyniki raportu Hans ten Berge, sekretarz generalny Eurelectric. 

REKLAMA
REKLAMA

Oszczędności na rachunkach za energię mają przynieść m.in. poprawa zarządzania sieciami i ich integracji z systemem, a także optymalizacja strony popytowej.

Organizacja Eurelectric, której pełna nazwa to The Union of the Electricity Industry-Eurelectric, powstała w 1989 r. i reprezentuje interesy europejskiego sektora elektroenergetycznego. Polskę w Eurelectric reprezentuje Polski Komitet Energii Elektrycznej. 

Zobacz pełną wersję raportu FORGING A JOINT COMMITMENT TO SUSTAINABLE AND COST-EFFICIENT ENERGY TRANSITION IN EUROPE [PDF]

gramwzielone.pl