Jerzy Buzek szefem Komisji ds. Przemysłu i Energii w europarlamencie?

Jerzy Buzek szefem Komisji ds. Przemysłu i Energii w europarlamencie?
Jerzy Buzek. Foto: European People's Party / flickr cc

{więcej}Polska może wysunąć kandydaturę Jerzego Buzka na stanowisko szefa Komisji ds. Przemysłu i Energii w Parlamencie i Energii. Jego nazwisko jest też wymieniane w kontekście obsadzenia ważniejszego stanowiska komisarza UE ds. energii. 

Kandydatura Jerzego Buzka na stanowisko szefa Komisji ds. Przemysłu i Energii w Parlamencie i Energii ma być forsowana przez Donalda Tuska. Decyzje w tej sprawie zapadną na początku lipca. Mówi się też, że celem polskiego rządu może być obsadzenie stanowiska unijnego komisarza ds. energetyki, które obecnie należy do Niemca Guenthera Oettingera. 

REKLAMA

– Nikt nie da Polsce obsadzić stanowiska komisarza ds. energii, bo jesteśmy w Brukseli postrzegani jako kraj węglowych ekstremistów. A w nowym układzie sił UE będzie konsekwentnie realizować dotychczas obraną ścieżkę w sprawie polityki energetyczno-klimatycznej – portal wysokienapiecie.pl cytował w ubiegłym tygodniu eksperta ds. europejskich, dodając, że w zakresie polskiej kandydatury na stanowisko unijnego komisarza ds. energii wymienia się także Jana Krzysztofa Bieleckiego. 

REKLAMA

Polska Agencja Prasowa informuje, że Polska będzie zabiegać o stanowisko komisarza ds. energii, jeśli nie uda się uzyskać stanowiska wysokiego przedstawiciela UE ds. polityki zagranicznej dla Radosława Sikorskiego.

gramwzielone.pl