URE nie zaakceptuje podwyżek cen energii

URE nie zaakceptuje podwyżek cen energii
Maciej Bando, wiceprezes URE. Źródło: newseria.pl

{więcej}Wbrew skierowanym do Urzędu Regulacji Energetyki wnioskom głównych sprzedawców energii, którzy chcą, aby URE zaakceptował podniesienie cen prądu, prezes Urzędu zapowiedział, że na podwyżki się nie zgodzi. 

Urząd Regulacji Energetyki poinformował ponadto, że nie widzi możliwości uwolnienia cen energii elektrycznej w tym ani w przyszłym roku. 

Sprzedawcy energii – Tauron, PGE, Enea i Energa – wnioskowali o podniesienie cen energii argumentując to wyższymi kosztami w związku z przywróceniem systemu wsparcia dla kogeneracji. URE nie podał, jakiej podwyżki dotyczyły ich wnioski.

REKLAMA
REKLAMA

Na przełomie 2013 i 2014 roku URE zatwierdził obniżenie cen energii dla odbiorców końcowych o 2,5%, co wnikało ze spadku cen energii na rynku hurtowym. 

Prezes URE poinformował również, że nie zamierza zaakceptować podwyżek cen gazu, dodając, że w 2013 r. główny sprzedawca gazu PGNiG nie wypełnił wprowadzonego do Prawa energetycznego w ubiegłym roku obliga giełdowego. Zdaniem URE także w tym roku wypełnienie obliga giełdowego nie będzie możliwe. 

W ubiegłym tygodniu stanowisko prezesa URE przejął po Marku Woszczyku, który przeszedł na stanowisko prezesa PGE, Maciej Bando pełniący do tej pory stanowisko wiceprezesa i p.o. prezesa URE. 

gramwzielone.pl