Rząd USA wyda 4 mld $ na OZE i magazynowanie energii

Rząd USA wyda 4 mld $ na OZE i magazynowanie energii
Barack Obama / Beth Rankin, flickr cc

Amerykański Departament Energii poinformował, że przeznaczy 4 mld dolarów na preferencyjne pożyczki mające wspierać rozwój OZE oraz technologii magazynowania energii. 

Rząd USA podkreśla, że w ramach nowego programu finansowania projektów z zakresu OZE i efektywności energetycznej największą uwagę zwróci na technologie magazynowania energii i integracji OZE z siecią energetyczną. 

Program preferencyjnego finansowania to część strategii wsparcia energetyki odnawialnej i efektywności energetycznej realizowanej przez administrację Baracka Obamy w ramach tzw. Climate Action Plan.

REKLAMA
REKLAMA

Rok temu Barack Obama poinformował, że celem jego administracji będzie wsparcie inwestycji w odnawialne źródła energii, tak aby potencjał OZE zaspokajał zapotrzebowanie na energię generowane przez 6 milionów amerykańskich gospodarstw domowych. 

– Kraje takie jak Chiny i Niemcy dominują w wyścigu o czystą energię. Chcę, aby Ameryka wygrała ten wyścig, ale nie możemy go wygrać nie uczestnicząc w nim – tak Barack Obama ocenił sytuację na globalnym rynku czystych technologii. 

Ponadto amerykański prezydent poinformował, o planach realizacji celu ograniczenia emisji CO2 do roku 2020 o 17% w porównaniu z rokiem 2005. 

gramwzielone.pl