The Journey 2014: wrocławscy studenci będą uczyć się biznesu i ochrony klimatu

The Journey 2014: wrocławscy studenci będą uczyć się biznesu i ochrony klimatu
Uczestnicy programu The Journey 2014 wraz z organizatorami. Foto: EIT+

Rusza największa europejska szkoła letnia  poświęcona zagadnieniom pro klimatycznym. W programie The Journey 2014 weźmie udział ponad 300 studentów różnych dziedzin – od architektury i designu po inżynierię środowiska i geochemię. W śród nich, dziewięciu przedstawicieli Dolnego Śląska.

Studenci  musieli przejść wieloetapowy proces rekrutacyjny i wykazać się nie tylko wiedzą o zmianach klimatycznych, ale także podejściem biznesowym. Najlepsi wyruszą w organizowaną przez Climate-KIC podróż po Europie połączoną z pięcioma tygodniami warsztatów, szkoleń i spotkań.

Biznsplan na dobry klimat

REKLAMA

Jak wspomina Adrian Łużak, absolwent geografii na Uniwersytecie Wrocławskim i uczestnik zeszłorocznej edycji programu, program różni się od innych szkół letnich nastawieniem na rozwijanie biznesowych umiejętności uczestników. – W the Journey ważny jest biznesplan, badania marketingowe i rozwijanie własnych pomysłów na firmy.

Przychodzi to tym łatwiej, że tygodnie wyjazdu to także nowe, międzynarodowe znajomości i kontakty.

W projektach Climate-KIC bierze udział coraz więcej Polaków. Świadczy to o naszych coraz lepszych kompetencjach biznesowych i wrażliwości na zagadnienia ochrony środowiska. Europejski poziom działań w tym zakresie staje się także dla nas standardem.

REKLAMA

O Climate-KIC

Największe europejskie stowarzyszenie zaangażowane w tematykę zmian klimatycznych. Łączy sektory prywatny oraz publiczny wspierając innowacyjne badania, projekty i start-upy. Zrzesza naukowców, przedsiębiorców, wyższe uczelnie oraz przedstawicieli władz zaangażowanych w tematykę zmian klimatycznych.

Climate-KIC jest jedną z trzech utworzonych przez Unię Europejską Wspólnot  Wiedzy i Innowacji. Działa od 2010 roku wspierając działania w biznesie, nauce i edukacji. Dolnośląskie biuro Climate-KIC działa w ramach Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Więcej o programie:

WWW.climate-kic.org

EIT+