Dotacje na energetykę na Śląsku. Do wydania 743 mln euro. Priorytetem OZE

Dotacje na energetykę na Śląsku. Do wydania 743 mln euro. Priorytetem OZE
Images of Money, flickr cc

Urząd Marszałkowski w Katowicach przygotował strategię wydatkowania środków z Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. śląskiego na lata 2014-2020. Ważną pozycję w budżecie stanowi energetyka odnawialna. 

W projekcie budżetu RPO dla woj. śląskiego na lata 2014-2020 przewidziano, że na projekty związane z odnawialnymi źródłami energii, efektywnością energetyczną i niskoemisyjnym transportem trafi ok. 743 mln euro. 

Projekt budżetu śląskiego RPO musi jeszcze zatwierdzić Komisja Europejska, jednak przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach zapewniają, że kwota przewidziana na energetykę nie powinna ulec zmianie. 

REKLAMA
REKLAMA

Urszula Machlarz z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach poinformowała w rozmowie z PAP, że w nowym RPO priorytetem będzie wspieranie inwestycji związanych z energetyką odnawialną, poprawą efektywności energetycznej w sektorze MŚP, a także termomodernizacją budynków sektora publicznego i – być może – budynków należących do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. 

Urząd Marszałkowski w Katowicach ze środków RPO na lata 2014-2020 chce też finansować inwestycje w niskoemisyjny transport miejski. 

gramwzielone.pl