Kolejny internetowy potentat będzie w 100-procentach zielony

Kolejny internetowy potentat będzie w 100-procentach zielony
Foto. Medien-gbr, wikimedia cc

Kolejny internetowy potentat zapowiada przejście na zieloną stronę mocy. Wcześniej Facebook, Google i Apple zapowiedziały, że ich infrastruktura będzie wkrótce zasilana w 100-procentach energią odnawialną. Teraz podobna deklaracja padła ze strony Amazona. 

Amazon poinformował, że jego centra informatyczne będą w 100-procentach zasilane zieloną energią. Nie podał jednak, kiedy zamierza tego dokonać. 

Deklaracja Amazona to efekt krytyki, z którą mająca siedzibę w Seattle firma spotkała się ze strony Greenpeace. 

REKLAMA
REKLAMA

Greenpeace określił Amazona jako jedną z „najbrudniejszych firm technologicznych na świecie„, szacując, że internetowy potentat tylko w 15-procentach korzysta z czystej energii. 

Amazon broni się informacjami, że już teraz jego infrastruktura m.in. we Frankfurcie jest neutralna pod kątem emisji CO2 (carbon-neutral). Kilka miesięcy temu szef Apple Tim Cook zapowiedział ponadto, że nowa siedziba Amazona, która powstaje w Dolinie Krzemowej, będzie „najbardziej zielona na całej planecie„. 

Greenpeace wytyka jednak Amazonowi, że – w przeciwieństwie do Google, Facebooka czy Apple – nie przyjął konkretnego harmonogramu na przejście na energię z OZE. 

gramwzielone.pl