Fundusze dla startupów z branży zielonej energii. Zgłoś się i zdobądź środki finansowe!

Fundusze dla startupów z branży zielonej energii. Zgłoś się i zdobądź środki finansowe!
Foto. Images of Money, flickr cc

Bezpłatne szkolenia z międzynarodowymi trenerami, rozwój osobisty i szansa na nagrody pieniężne. Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (DARR S.A.) po raz kolejny organizuje konkursy w ramach inicjatywy Climate-KIC. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 maja – pospiesz się i daj sobie szansę na rozwój!

Climate-KIC jest europejską inicjatywą, która opracowuje i wdraża przełomowe rozwiązania dotyczące wyzwań związanych z ochroną środowiska, zrównoważonym rozwojem oraz ochroną klimatu. Działania Stowarzyszenia wynikają z innowacyjnych i twórczych poczynań wszystkich partnerów funkcjonujących globalnie i lokalnie – w sektorze akademickim, biznesowym i publicznym. DARR S.A. jako partner Stowarzyszenia realizuje konkursy ClimateLaunchpad Competition oraz Accelerator Programme, w ramach których pomysłodawcy mogą zmierzyć się z tematem innowacyjnych rozwiązań w ochronie środowiska oraz powstrzymywaniem zmian klimatu.

Celem Konkursów jest wsparcie wczesnych koncepcji biznesowych z zakresu ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej, ochrony klimatu, biotechnologii i farmaceutyki, technologii wytwarzania zdrowej żywności, odnawialnych źródeł energii, budownictwa ekologicznego i tematów pokrewnych oraz rozwiązań informatycznych – mówi Katarzyna Szymańska–Witek z Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Konkursy przeznaczone są dla  studentów, absolwentów, pracowników naukowych, grup badawczych i osób fizycznych. Jednak z powodzeniem mogą wziąć w nich udział także początkujące małe i średnie firmy z całej Polski.

REKLAMA

Konkurs 1: ClimateLaunchpad

Konkurs grantowy realizowany jest aż w  28 krajach europejskich. Nagrodą główną na etapie finału międzynarodowego jest czek w wysokości 10 000 euro – za zajęcie pierwszego miejsca, 5 000 euro – za drugie miejsce, 2 500 euro – trzecie miejsce. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Żeby mieć szansę na wygraną, trzeba wypełnić formularz dostępny na stronie www.climatelaunchpad.org. Czasu pozostało niewiele – zgłoszenia przyjmowane są tylko do 30 maja br.

Zwycięstwo na wyciągnięcie ręki

ClimateLaunchpad realizowany jest w trzech etapach:

  • Etap I  (Wrocław, 11-12 czerwca 2015 roku) – dwudniowy Boot Camp prowadzony przez trenerów z Holandii, prezentujący metodologię pracy oraz zasady konkursu. W trakcie szkolenia uczestnicy będą dopracowywać swoje pomysły pod kątem biznesowym oraz dopracują inwestorską prezentację swojego pomysłu.  
  • Etap II (3 sierpnia 2015 r.) – finał krajowy, podczas którego komisja wybierze 3 zwycięskie projekty. Każdy z uczestników w ciągu 10 minut zaprezentuje swój pomysł i odpowie na serię pytań. Decydującym elementem wyboru będzie innowacyjność i poziom wpływu przedsięwzięcia na łagodzenie negatywnych skutków zmian klimatycznych. Na laureata pierwszego miejsca czeka kreacja animowanego filmu promocyjnego o wartości 8 000 zł , a za zajęcie drugiego miejsca wsparcie przy opracowaniu kampanii promocyjnej w wysokości 5 000 zł.
  • Etap III (Amsterdam, 1-4 września 2015 roku)- międzynarodowy finał konkursu. Finaliści
    z wszystkich partnerskich krajów prezentować będą swoje pomysły biznesowe. Komisja nagrodzi trzy najlepsze prace.

Konkurs 2: Accelerator Programme

Naprawdę jest o co walczyć. Łączna pula nagród na poziomie krajowym to aż 80 000 euro, każdy z uczestników może otrzymać grant w wysokości do 20 000 euro. Wystarczy znaleźć się wśród najlepiej ocenionych pomysłów. Forma i rodzaj działalności gospodarczej pozostaje decyzją laureata konkursu.

REKLAMA

Pieniądze wpłacone zaliczkowo na konto mogą być przeznaczone na rozwój istniejącej firmy poprzez wdrażanie innowacji lub na rozpoczęcie działalności gospodarczej opartej na projektowym pomyśle. Grantobiorca jest zobowiązany rozliczyć się z otrzymanych pieniędzy do końca roku kalendarzowego. 

Venture Competition: walcz o 100 000 EUR!

Laureat konkursu otrzyma niecodzienną propozycję wyjazdu do Birmingham (Wielka Brytania) i wzięcia udziału w Festiwalu Innowacji. To tu w październiku br. zaprezentują się finaliści z wszystkich krajów biorących udział  w przedsięwzięciu. Venture Competition, najważniejsze wydarzenie festiwalu, to pełen emocji konkurs z udziałem pomysłodawców oraz inwestorów z całego świata. Finał jest marzeniem młodych biznesmenów ze względu na prestiż, ale i niebagatelną nagrodę pieniężną, która wynosi 100 000 EUR. I może być Twoja.

Tu nie ma przegranych

Choć gratyfikacje pieniężne przewidziane są tylko dla laureatów, w tym konkursie wygrywa każdy.

Uczestnicy będą mieć niepowtarzalną okazję na zdobycie praktycznej wiedzy i cennego doświadczenia, które bez wątpienia zaprocentuje w przyszłości.

Udział w konkursach daje możliwość rozwoju swojego pomysłu biznesowego i dopracowanie go pod kątem rynkowym i prezentacyjnym. Szkolenia prowadzone przez międzynarodowych trenerów pozwalają zdobyć wiedzę i doświadczenie niezbędną do późniejszego prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Konkurs daje możliwość rozwinięcia biznesowych aspektów projektów środowiskowych/społecznych – podsumowuje Katarzyna Szymańska–Witek.

Udział w projektach nic Cię nie kosztuje. Wystarczą chęci, pozytywne nastawienie i znajomość angielskiego. Czasu zostało mało – termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 maja 2015 roku. Wykorzystaj tę szanse na rozwój i wygraj duże pieniądze!

Formularz zgłoszeniowy 

Wyśli formularz zgłoszeniowy do 30 maja br. na adres mailowy: biuro@gramwzielone.pl