Zapraszamy na spotkanie ws. energetyki prosumenckiej

Zapraszamy na spotkanie ws. energetyki prosumenckiej
RWE press

7 sierpnia w godz. 14.00-18.00 w Placu Zabaw nad Wisłą w Warszawie odbędzie się spotkanie poświęcone odnawialnym źródłom energii i energetyce prosumenckiej. Eksperci Federacji Konsumentów i RWE w Polsce opowiedzą o tym jak zostać prosumentem i udzielą porad dot. mikroinstalacji OZE – informuje RWE Polska. 

Sektor energetyczny przechodzi głęboką transformację. Tradycyjne sposoby wytwarzania energii są stopniowo zastępowane rozproszonymi technologiami odnawialnymi. W przyszłości wielu konsumentów zostanie prosumentami, wytwarzającymi energię elektryczną za pomocą mikroinstalacji OZE na własne potrzeby, a jej nadwyżki sprzedającymi do sieci. Aktualnie w Polsce podłączonych do sieci jest już ok. 300 prosumentów i z pewnością będzie ich przybywać w najbliższych latach. Z badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie RWE Polska wynika, że 21% Polaków byłoby skłonnych do zainwestowania w panele fotowoltaiczne.

REKLAMA

Dlatego 7 sierpnia w godz. 14.00-18.00 w Placu Zabaw nad Wisłą w Warszawie, Federacja Konsumentów wspólnie z RWE w Polsce organizują spotkanie poświęcone odnawialnym źródłom energii i energetyce prosumenckiej. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zasięgnąć porady w zakresie prawa energetycznego oraz dowiedzieć wielu praktycznych informacji nt. produkcji energii elektrycznej za pomocą instalacji fotowoltaicznej.

REKLAMA

Podczas spotkania będzie też można obejrzeć pokaz doświadczalny z użyciem zestawu edukacyjnego – RWE Power Box.

RWE Polska