„Inwestycje w polskiej energetyce porównywalne do niemieckich”

„Inwestycje w polskiej energetyce porównywalne do niemieckich”
Janusz Piechociński. Foto. Ministerstwo Gospodarki

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński podczas piątkowej wizyty w Bełchatowie, z okazji Dnia Energetyka, skomentował przyczyny ubiegłotygodniowych przerw w dostawach energii, podkreślając, że obecnie w polskiej energetyce są realizowane ogromne inwestycje.

Janusz Piechociński podkreślił, że nie byłoby mających miejsce tydzień temu przerw w dostawach energii dla najbardziej energochłonnych przedsiębiorstw, gdyby nie „techniczna usterka” dużego bloku w Bełchatowie.

REKLAMA

Jak podaje PAP, minister gospodarki ocenił, że bezpieczeństwo energetyczne Polski musi bazować na „krajowym wytwarzaniu i krajowych surowcach”, a obecnie polska energetyka realizuje „jeden z największych w historii kraju program inwestycyjny w energetykę, porównywalny – w sprawach finansowych – do programu Niemiec czy Wielkiej Brytanii” (za PAP).

REKLAMA

Dodał, że Polska posiada „jedne z najmłodszych” sieci wysokiego napięcia, a na ten cel przeznaczono w ciągu ostatnich 5 lat 4,5 mld zł, a w kolejnych latach inwestycje w sieci sięgną 7,5 mld zł. 

gramwzielone.pl