NFOŚiGW zaprasza na konsultacje ws. programu LIFE

NFOŚiGW zaprasza na konsultacje ws. programu LIFE
Gramwzielone.pl (C)

NFOŚiGW poinformował o organizacji tygodnia konsultacyjnego nt. wniosków o dofinansowanie w programie LIFE. 

NFOŚiGW podaje, że tydzień konsultacji programu LIFE odbędzie się w dniach 7-11 września br. W tym terminie chętni do skorzystania z dofinansowania z programu LIFE będą mogli skonsultować swoje projekty z ekspertami Funduszu. 

Konsultacje będą miały charakter indywidualnego spotkania w siedzibie NFOŚiGW, w trakcie którego przedyskutowany zostanie cel i zakres poszczególnych projektów. 

REKLAMA

Zgłoszenia na konsultacje można wysyłać na adres marta.wojtaniec@nfosigw.gov.pl do 4 września do godz. 15.00. O udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń. 

Jak podaje NFOŚiGW, konsultacje wniosków do programu LIFE skierowane są przede wszystkim do osób ubiegających się o dofinansowanie z Komisji Europejskiej w tegorocznym naborze.

REKLAMA

W przypadku braku możliwości uczestniczenia w ww. tygodniu konsultacyjnym Fundusz prosi o informacje o chęci odbycia konsultacji w innym terminie.

Program LIFE to jedyny instrument finansowy Unii Europejskiej poświęcony wyłącznie współfinansowaniu projektów z dziedziny ochrony środowiska i klimatu. Jego głównym celem jest wspieranie procesu wdrażania wspólnotowego prawa ochrony środowiska, realizacja unijnej polityki w tym zakresie, a także identyfikacja i promocja nowych rozwiązań dla problemów dotyczących środowiska w tym przyrody.

Obecnie w ramach programu LIFE realizowane są projekty o budżecie 620 mln PLN i przy wsparciu NFOŚiGW w wysokości 260 mln PLN. 

Więcej informacji o programie LIFE na stronie NFOŚIGW.

gramwzielone.pl