RENEXPO: Z ręką na pulsie nowych technologii OZE

RENEXPO: Z ręką na pulsie nowych technologii OZE
Foto. RENEXPO® Poland

Wraz z rosnącym popytem na zieloną energię, dynamicznie rozwijają się technologie instalacji OZE. Konsumenci oczekują nowoczesnych rozwiązań, szybszego montażu, większej efektywności i trwałości mikroinstalacji. Najnowocześniejsze branżowe rozwiązania zostaną zaprezentowane w trakcie piątych Międzynarodowych Targów RENEXPO® Poland już we wrześniu.

Podczas targów RENEXPO® Poland zwiedzający będą mogli poznać najnowocześniejsze rozwiązania w sektorze odnawialnych źródeł energii (OZE). Swoją obecność zapowiedziało już ponad 100 wystawców, którzy zaprezentują osiągnięcia technologiczne z zakresu m.in. fotowoltaiki, pomp ciepła i energetyki wodnej. Wydarzenia towarzyszące, takie jak konferencje, kongresy i fora, zgromadzą ponad 1000 ekspertów i profesjonalistów z Polski oraz z zagranicy.

Ciekawe propozycje wystawiennicze przyciągają jak magnes zwiedzających. Nic dziwnego, gdyż w tym roku na RENEXPO pojawią się liderzy w swoich dziedzinach. W ofercie wystawców znajdą się m.in. ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła pozyskujące ciepło z powietrza, gruntu czy wody oraz systemy geotermalne. Zwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej o urządzeniach monitorujących dla domów i przedsiębiorstw, które pomagają w poprawie efektywności energetycznej. Warto zapoznać się tymi rozwiązaniami, gdyż większa efektywność energetyczna to niższe rachunki.

REKLAMA

Jednym z wielu wystawców będzie światowy lider na rynku rozwiązań HVAC, firma Daikin. Zaprezentuje systemy VRV dla dużych przedsiębiorstw, a także systemy linii Split dedykowane do użytku domowego i biur. Wysokiej jakości komponenty dla przemysłu i energetyki przedstawią eksperci firmy Astat.

Najnowocześniejszych urządzeń do monitorowania instalacji fotowoltaicznych i sterowania ich pracą dostarcza klientom na całym świecie Solare Datensysteme GmbH, twórca technologii Solar-Log, który również będzie jednym z wystawców na targach.

Eksperci System IBC AeroFix podzielą się wiedzą z zakresu montażu systemów dla dachów płaskich.

Na targach RENEXPO nie zabraknie również polskiej myśli technologicznej. Selfa GE to producent modułów fotowoltaicznych i elementów grzejnych, o których więcej będzie można dowiedzieć się już we wrześniu. Uczestnictwo w targach to doskonała okazja, aby uzyskać porady techniczne z zakresy realizacji nowych projektów. Fachowych informacji udzielą eksperci IMPOL-1 F. Szafrański, którzy od 35 lat zbierają doświadczenie na rynku automatyki przemysłowej i elektrotechniki. Natomiast polski producent modułów PV III generacji, firma FREEVOLT™, zaprezentuje poza swoimi flagowymi produktami, także fotowoltaiczny podgrzewacz wody.

Zniżka dla czytelników portalu Gramwzielone.pl na udział w 5. Międzynarodowej Konferencji „Fotowoltaika w Polsce”, która odbędzie się podczas targów RENEXPO (więcej informacji)

REKLAMA

W związku z rosnącym zainteresowaniem Polaków montowaniem pomp ciepła, na targach zapowiedział swoją obecność lider rynku pomp gruntowych, szwajcarska firma CTA. Przedsiębiorstwo znane jest z odważnego wprowadzania nowatorskich rozwiązań systemowych.

Nie zabraknie także propozycji rozwiązań z instalacji wykorzystujących biogaz i biomasę.

Wydarzeniami towarzyszącymi targom będą, jak co roku, konferencje i kongresy profesjonalistów. Spotkania stanowią doskonałą okazję do nawiązania kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń. 22 września br. odbędzie się m.in. IV Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, czwarte Forum PV oraz piąta Konferencja Hydroenergetyczna.

Dzień później eksperci dyskutować będą podczas forum biogazu oraz seminarium poświęconego technologii budynków energooszczędnych. Ostatniego dnia targów, 24 września, odbędzie się 5. Międzynarodowa Konferencja „Fotowoltaika w Polsce” oraz forum pomp ciepła.

Targi RENEXPO odbędą się w daniach 22 – 24 września br. w godz. 8:00 – 17:00. Wstęp dla zwiedzających – z wyjątkiem wstępu na wybrane konferencje – jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji oraz program RENEXPO® Poland znajduje się na stronie: www.renexpo-warsaw.com.

Portal Gramwzielone.pl jest patronem medialnym targów RENEXPO® Poland 

* * *

Międzynarodowe Targi RENEXPO® Poland odbywają się od 2012 r. Przez lata zyskały miano największego i najpopularniejszego w Polsce miejsca spotkań branży OZE w Polsce. Na Targach co roku obecni są najważniejsi producenci i dostawcy usług. Obecne są wiodące firmy z branży – od producentów, przez instalatorów po spółki zarządzające, planistów i branżę finansową. Tylko tu można uczestniczyć w najważniejszych premierach prezentacji osiągnięć i rozwiązań technologicznych. Nawiązać wartościowe kontakty biznesowe i towarzyskie. Dzięki zaangażowanym uczestnikom Targów, stały się one platformą wymiany wiedzy i doświadczeń. Każdego roku znacząco zwiększa się liczba wystawców oraz zwiedzających.

Portal Gramwzielone.pl jest patronem medialnym targów RENEXPO® Poland