Zielone Punkty w Słupsku: mieszkańcy dowiedzą się jak inwestować w OZE

Zielone Punkty w Słupsku: mieszkańcy dowiedzą się jak inwestować w OZE
Zielony Punkt w Słupsku. Fot. Slupsk.pl

Po wygranych wyborach na prezydenta Słupska Robert Biedroń zapowiedział utworzenie ze Słupska zielonego miasta, które będzie promować energetykę odnawialną i efektywność energetyczną. Teraz idea zielonego miasta urzeczywistnia się poprzez uruchomienie tzw. Zielonych Punktów, w których mieszkańcy Słupska będą mogli dowiedzieć się jak zwiększyć oszczędności energii i jak samemu produkować energię odnawialną.

Urzędnicy zatrudnieni do obsługi Zielonego Punktu mają doradzać mieszkańcom Słupska jak zmniejszać zużycie energii, a także jak stać się producentem zielonej energii. Porady pracowników słupskiego magistratu będą udzielane bezpłatnie.

Zielone Punkty będą czynne w każdy dzień roboczy od godz. 9 do 17. Z porad pracowników Zielonych Punktów można skorzystać w budynkach Słupskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej oraz w siedzibie Straży Miejskiej. 

REKLAMA
REKLAMA

Pracownicy Zielonego Punktu mają też aktywnie promować inicjatywy zmierzające do zwiększania efektywności energetycznej i produkcji zielonej energii poprzez spotkania z mieszkańcami, spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi.

Utworzenie Zielonych Punktów to wspólna inicjatywa władz Słupska oraz Centrum Inicjatyw Obywatelskich, Zielonego Instytutu i Fundacji im. Heinricha Bolla. 

gramwzielone.pl