Kolejny punkt obsługi Prosumenta w zachodniopomorskim

Kolejny punkt obsługi Prosumenta w zachodniopomorskim
Fot. WFOŚiGW w Szczecinie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie uruchomił drugi punkt obsługi klientów chcących skorzystać z dofinansowania na mikroinstalacje OZE przyznawanego w ramach programu Prosument.

WFOŚiGW w Szczecinie był do tej pory jednym z kilku wojewódzkich funduszy udzielających dofinansowania z programu Prosument. Jako jedyny w kraju szczeciński Fundusz w celu realizacji Prosumenta uruchomił poza swoją siedzibą punkty obsługi potencjalnych prosumentów.

Pierwszy taki punkt uruchomiono w Szczecinie w grudniu ubiegłego roku. Teraz WFOŚiGW otwiera kolejny punkt, który powstał w Koszalinie przy ulicy Matejki 1.

REKLAMA

Uroczystego otwarcia Punktu Obsługi Prosumenta w Koszalinie dokonał prezes zarządu WFOŚiGW w Szczecinie Jacek Chrzanowski. Wśród zaproszonych gości byli poseł Stanisław Gawłowski, senator Piotr Zientarski, prezydent Koszalina Piotr Jedliński oraz wicestarosta koszaliński Dariusz Kalinowski.

REKLAMA

W pierwszym naborze dla WFOŚiGW Fundusz ze Szczecina był jednym z 7 wojewódzkich funduszy biorących udział w Prosumencie. Budżet WFOŚiGW w Szczecinie na obsługę programu Prosument przyznany na podstawie poprzedniego naboru wyniósł 22 mln zł.

W ramach umów zawartych z WFOŚiGW w 2014 r., na kwotę 85,04 mln zł, do NFOŚiGW wpłynęło około 1 tys. wniosków na kwotę ok. 54 mln zł. Trzy WFOŚiGW – w Szczecinie, Olsztynie i Toruniu – zakończyły już przyjmowanie wniosków w związku z wyczerpaniem swojego dotychczasowego budżetu.

Jak informowała niedawno portal Gramwzielone.pl rzeczniczka NFOŚiGW Magdalena Skłodowska, w nowym naborze ogłoszonym w sierpniu do tej pory wpłynęły wnioski dwóch wojewódzkich funduszy ochrony środowiska ze Szczecina i Olsztyna, na łączną kwotę dofinansowania 60 mln zł. 

Więcej informacji na temat programu Prosument w zakładce: Program Prosument. Bieżące informacje

gramwzielone.pl