Dwa konkursy dla europejskich miast

 

Europejska Zielona Stolica (European Green Capital) & Europejski Zielony Liść (Green Leaf): Dwa konkursy ekologiczne otwarte dla europejskich miast!

Uprzejmie informujemy, że zaproszenie do składania wniosków do konkursu Europejskiej Zielonej Stolicy (Green Capital) na rok 2018 i do konkursu z cyklu Europejski Zielony Liść (Green Leaf) na rok 2016 są otwarte do 19 października.

REKLAMA

Europejski Zielony Liść (Green Leaf) to konkurs otwarty dla miast o populacji między 20 000 a 100 000 mieszkańców. Konkurs ten potwierdza sukces miasta w osiągnięciu zielonego wzrostu. Wyróżnienie przyznawane jest miastom, które wprowadzają pojęcia zielonego rozwoju w życie. Europejskie miasta, którym został przyznany Zielony Liść działają jako ambasadorzy zielonego życia, aby zachęcić innych do pójścia za ich przykładem.

REKLAMA

Nagroda Europejska Zielona Stolica (European Green Capital) przyznawana jest miastom liczących ponad 100,000, które wykazują ugruntowane osiągnięcia wysokich standardów ochrony środowiska i zobowiążą się do bieżących i przyszłych ambitnych celów dla poprawy środowiska i zrównoważonego rozwoju. Laureaci tej nagrody działają również jako wzór do naśladowania, aby inspirować i promować najlepsze praktyki w innych miastach europejskich. W roku 2015 miasto Bristol jest  Europejską Zieloną Stolicą. Czy twoje miasto będzie następne?

http://www.covenantofmayors.eu/Green-Capital-Green-Leaf-Two.htm
l