Na Dolnym Śląsku powstanie fabryka urządzeń OZE

Na Dolnym Śląsku powstanie fabryka urządzeń OZE
Fot. TiSUN

W Gryfowie Śląskim, na terenie należącym do Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości, powstanie zakład produkujący urządzenia mające zastosowanie w instalacjach solarnych.

Zakład wybuduje lokalna spółka Solar Eko Energia Centrum Odnawialnych Źródeł Energii i Techniki Grzewczej, która powstała w 2012 r. i dotąd zajmowała się sprzedażą detaliczną, oferując montaż fotowoltaiki, kolektorów słonecznych czy pomp ciepła. Teraz jednak spółka z Gryfowa Śląskiego rozszerzy działalność na produkcję.

Wczoraj prezes Solar Eko Energia Jarosław Mielniczyn odebrał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej z rąk prezes zarządu kamiennogórskiej strefy ekonomicznej.

REKLAMA

W nowej fabryce mają powstawać konstrukcje metalowe, które będą wykorzystywane głównie do produkcji instalacji solarnych – dla wszelkich rodzajów obciążeń, przy montażu instalacji naziemnych, dachowych, naściennych i balustradowych.

REKLAMA

– Solar Eko Energia ma doświadczenie w dystrybucji urządzeń z branży energii odnawialnej. 20 proc. produkowanych w Gryfowie konstrukcji trafi na rynek polski, 45 proc. na rynek europejski, a 35 proc. trafi poza nasz kontynent – komentuje Iwona Krawczyk, prezes zarządu kamiennogórskiej strefy ekonomicznej.

Jak informuje serwis Kamiennogórskiej Strefy Ekonomicznej, podstawowym argumentem, przemawiającym za realizacją inwestycji, była przychylność lokalnego samorządu, a także możliwość uzyskania pomocy publicznej w wysokości 45 proc. poniesionych nakładów inwestycyjnych.

Termin zakończenia realizowanej inwestycji planowany jest na 2018 rok. W pierwszym etapie firma z Gryfowa Śląskiego zamierza zainwestować 650 tys. zł.

gramwzielone.pl