Prezes Enea Operator o możliwościach przyłączenia OZE

Prezes Enea Operator o możliwościach przyłączenia OZE
Farma wiatrowa Bardy. Fot. Enea

Do sieci Enea Operator przyłączonych jest około 1100 MW odnawialnych źródeł energii. Do końca roku ten potencjał ma wzrosnąć do 1500 MW. Enea rozpatruje kolejne wnioski o przyłączenie OZE do sieci dystrybucyjnej, przy czym póki co zablokowana jest możliwość przyłączeń do sieci wysokiego napięcia. 

W rozmowie z wnp.pl Michał Jarczyński, prezes zarządu Enea Operator, informuje, że obecnie w trakcie realizacji są wnioski inwestorów o przyłączenie w sumie około 1000 MW odnawialnych źródeł energii, a ich realizacja powinna skutkować zwiększeniem do 2017 r. potencjału OZE przyłączonych do sieci Enea Operator do poziomu 2500 MW.

Michał Jarczyński informuje, że obecnie w różnych miejscach sieci średniego napięcia Enea Operator można przyłączyć około 500 MW. Prezes Enea Operator dodaje, że dostępne moce przyłączeniowe rosną wraz z modernizacją sieci czy budową nowych GPZ-ów.

REKLAMA
REKLAMA

Informacje o dostępnych mocach przyłączeniowych Enea Operator podaje na swojej stronie internetowej.

Nie jest natomiast możliwe przyłączenie do znajdujących się na obszarze działalności Enea Operator sieci wysokiego napięcia. Michał Jarczyński uzależnia pojawienie się takiej możliwości od efektów rozmów z PSE.

Rozmowa z prezesem Enea Operator (link) 

gramwzielone.pl