Goldman Sachs zainwestuje w OZE 150 mld USD

Amerykański bank zapowiedział zwiększenie swoich inwestycji w odnawialne źródła energii w ciągu najbliższych 10 lat.

Wcześniej Goldman Sachs zapowiadał, że do 2025 r. zainwestuje w globalnym sektorze OZE w sumie 40 mld dolarów. Teraz zapowiada, że zwiększy w tym czasie wydatki o OZE już nie o 40 mld dolarów, ale aż o 150 mld dolarów.

W ostatnich miesiącach potentat z Wall Street sygnalizował też plany wycofania swoich funduszy z inwestycji związanych z paliwami kopalnymi. Przykładem jest sprzedaż udziałów w dwóch kopalniach w Kolumbii koncernowi Murray Energy.

REKLAMA
REKLAMA

Goldman Sachs zadeklarował ostatnio także – obok takich firm jak General Motors, Microsoft, Nike, Apple czy Google, przejście w 100% na energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Część funduszy, które w OZE chce zainwestować Goldman Sachs, zostanie przeznaczonych na umowy na zakup zielonej energii(Power Purchase Agreements – PPA), dzięki którym amerykański bank będzie mógł wypełnić swoje zobowiązanie przejścia na energię z OZE. Chodzi o kwotę rzędu 2 mld dolarów.

Goldman Sachs dodaje w komunikacie na temat planów inwestycyjnych w OZE, że od roku 2006 zainwestował w projekty niskoemisyjne kwotę 65 mld dolarów. 

gramwzielone.pl