REKLAMA
 
REKLAMA

BeeIN rozwija koncept innowacyjnych pomp ciepła

BeeIN rozwija koncept innowacyjnych pomp ciepła
Michał Sochacki. Fot. BeeIN

Notowana na rynku NewConnect spółka BeeIN podała wyniki finansowe za drugi kwartał 2023 roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły blisko 17,23 mln zł, co oznacza wzrost o prawie 260 proc. r/r. Zwiększył się także zysk netto z 0,45 mln zł do 0,84 mln zł r/r.

Jak podkreśla dostawca komponentów OZE, na tak korzystny wynik finansowy złożyło się działanie spółki na rynkach międzynarodowych (sprzedaż do 20 krajów). Znaczenie ma także sposób zarządzania spółką, który pozwala firmie w elastyczny sposób dostosowywać się do zmieniającej się sytuacji rynkowej w sektorze odnawialnych źródeł energii.

Teraz BeeIN wraz z naukowcami z Politechniki Warszawskiej rozpoczyna prace nad rozwojem innowacji w sektorze OZE. Spółka będzie rozwijać koncept innowacyjnych pomp ciepła o zwiększonej efektywności energetycznej.

REKLAMA

Nowe urządzenia w ofercie

Jak podkreśla prezes zarządu BeeIN, stabilizacja sytuacji w sektorze OZE w drugim kwartale 2023 roku pozwoliła firmie od kwietnia do czerwca notować wzrosty sprzedaży paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. Jednak nie jest to jedyny kierunek.

REKLAMA

– Rynek, którego jesteśmy częścią, zmierza w kierunku profesjonalizacji i tworzenia nowatorskich rozwiązań. Dlatego w BeeIN pracujemy nad wdrożeniem innowacyjnego konceptu pomp ciepła o wysokiej efektywności energetycznej, który docelowo może nam przynieść istotne przewagi konkurencyjne i zapewnić silną pozycję w sektorze OZE – mówi Michał Sochacki, prezes zarządu BeeIN.

Spółka sukcesywnie pracuje nad rozszerzeniem oferty o urządzenia związane z montażem pomp ciepła. W drugim kwartale br. BeeIN zawnioskował o grant na wdrażanie innowacji w zakresie pomp ciepła oraz na budowę bazy badawczo-rozwojowej i produkcyjnej w konkursie SMART realizowanym w ramach Programu FENG.

Jednocześnie BeeIN wraz z naukowcami z Politechniki Warszawskiej prowadzi prace badawczo-rozwojowe, które mają na celu rozwój innowacyjnych technologii pomp ciepła oraz opracowanie rozwiązań pozwalających zredukować zużycie energii i zminimalizować wpływ na środowisko naturalne.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Marketingowy bełkot zamiast konkretów. Innowacyjne czyli jakie? Może jakieś szczegóły? „innowacyjnego konceptu pomp ciepła o wysokiej efektywności energetycznej” – wysokiej czyli jakiej? Artykuł brzmi jak reklama a nie rzeczowa informacja na portalu branżowym.

@AQQ: popieram. Taki artykuł nie powinien się nawet tu ukazać, a jeśli już to nie sygnowany przez redakcję ale jako sponsorowany.

Tak patrzę na te ich zyski w 2022r to jest to bardzo mało w perspektywie zesżłego roku. Zainteresowałem się firmą z racji sygnatury przez redakcję ale rzeczywiście powinno to się znaleźć jako artykuł sponsorowany…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA