REKLAMA
 
REKLAMA

Magazyn energii z baterii z Hondy

Magazyn energii z baterii z Hondy
fot. B2U Storage Solutions

W Kalifornii ruszył magazyn energii wykorzystujący baterie wcześniej używane w pojazdach elektrycznych. A konkretnie w modelu Honda Clarity. 

Firma B2U Storage Solutions uruchomiła w hrabstwie Santa Barbara w Kalifornii magazyn energii Cuyama o pojemności 12 MWh. Do jego budowy wykorzystała prawie 600 akumulatorów pierwotnie przeznaczonych do pojazdów elektrycznych, stosując swoją opatentowaną technologię EPS.

Magazyn energii znajduje się w pobliżu jednostki osadniczej New Cuyama w Kalifornii. Jego moc wynosi 3 MW, a pojemność to 12 MWh. Magazyn bazuje na używanych akumulatorach z modelu EV Honda Clarity.

REKLAMA

Obiekt podłączony jest do sieci dystrybucyjnej obsługiwanej przez firmę Pacific Gas and Electric (PG&E). B2U sprzedaje energię i usługi sieciowe na kalifornijskim hurtowym rynku energii obsługiwanym przez CAISO.

REKLAMA

Przetestowany model

Uruchomiony w połowie listopada magazyn energii Cuyama nie jest pierwszą tego typu instalacją należącą do B2U. Firma już wcześniej – w lutym br. – wdrożyła dużo większy magazyn energii bazujący na używanych akumulatorach do EV. Magazyn Sierra ma pojemność 28 MWh i również znajduje się w Kalifornii. Zasilany jest z elektrowni fotowoltaicznej w kalifornijskim Lancaster.

W magazynie energii Sierra wykorzystano 1300 używanych akumulatorów z EV. Były to baterie z różnych modeli aut elektrycznych: Nissana, Tesli, Chevroleta i Forda.

Prezes B2U Freeman Hall wyjaśnił w komentarzu dla portalu Energy-storage.news, że opracowana przez firmę technologia EPS zapewnia monitorowanie wydajności baterii w czasie rzeczywistym i wykrywanie wszelkich zagrożeń. Kiedy parametry baterii zostaną przekroczone podczas pracy magazynu, są one automatycznie odłączane. Wartości graniczne w ramach magazynu ustawione są znacznie poniżej limitów operacyjnych baterii w zakresie napięcia, temperatury ogniwa itp. Firma miała przeprowadzić szeroko zakrojone testy, żeby zapewnić bezpieczne i niezawodne działanie magazynów energii wykorzystujących używane baterie z EV.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA