Rusza #ChargeTheFuture – płatny staż w LG Energy Solution Wrocław

Rusza #ChargeTheFuture - płatny staż w LG Energy Solution Wrocław
Fot. LG Energy Solution Wrocław

Firma LG Energy Solution Wrocław zaprasza studentów i absolwentów do udziału w programie stażowym #ChargeTheFuture2. Już od 15 lipca do 30 września 2024 r. będzie można zdobyć doświadczenie w dynamicznie rozwijającej się branży nowych technologii.

Staż odbędzie się w obszarach produkcyjnych i biurowych, co pozwoli uczestnikom na rozwój zarówno w aspektach technicznych, jak i organizacyjnych.

Na początku stażu uczestnicy wezmą udział w intensywnym kilkudniowym onboardingu, który obejmie przejście po całym obszarze produkcji w miasteczku LG Energy Solution pod Wrocławiem. Taki proces wdrożenia do pracy w firmie ma pozwolić stażystom zrozumieć wszystkie etapy produkcji oraz funkcjonowanie najnowocześniejszego w Europie zakładu produkującego baterie EV.

REKLAMA

Rozwój w każdym obszarze

W programie stażowym przewidziano 40 miejsc. LG Energy Solution Wrocław oferuje umowę zlecenia, płatną na podstawie wypracowanych godzin.

Magdalena Pawłowska, specjalista ds. HR z LG Energy Solution Wrocław, zapewnia, że udział w stażu umożliwi studentom i absolwentom rozwój umiejętności zawodowych w każdym obszarze biznesowym firmy. Specjalistka nie kryje, że liczy na to, że po zakończonej umowie najlepsi zostaną w firmie na dłużej na stanowisku technika, specjalisty czy inżyniera.

Staż odbędzie się pod okiem doświadczonego pracownika firmy. W czasie praktyki będzie on udzielał wsparcia stażystom i pomagał im w realizacji zadań. Przejrzysty program stażu ma zapewnić jasno określone cele i zadania, co pozwoli uczestnikom skoncentrować się na maksymalnym wykorzystaniu czasu. Ponadto umożliwi praktyczne rozwinięcie kompetencji niezbędnych w budowaniu dalszej kariery zawodowej.

Od wdrożenia do produkcji

Program stażowy #ChargeTheFuture w LG Energy Solution Wrocław obejmuje wspólne wdrożenie całej grupy stażystów ze wszystkich obszarów. Na tym etapie poznają oni misję i wizję firmy oraz jej historię i kulturę organizacyjną. Zapoznają się też z procesem produkcji baterii.

– Onboarding ma za zadanie przedstawić naszym stażystom kilka najważniejszych obszarów związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Podzieliliśmy go na cztery główne etapy, tzw. 4C. Są to: compliance, czyli dostarczenie informacji dotyczących procedur obowiązujących w firmie; clarification – omówienie oraz wyznaczenie celów i zadań na okres stażu; culture – zaprezentowanie kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa oraz connection, czyli dbałość o zintegrowanie studentów z resztą zespołu, na przykład poprzez integrację w czasie warsztatów zapoznawczych czy wspólnego obiadu – wyjaśnia Magdalena Pawłowska.

REKLAMA

Wszyscy uczestnicy stażu #ChargeTheFuture2 wezmą również udział w line-tourze, czyli przejdą przez cały proces produkcji baterii do aut elektrycznych w podwrocławskim zakładzie. Z kolei podczas szkolenia stanowiskowego zapoznają się z opiekunem stażu i programem wdrożenia.

Szkolenia z certyfikatem

W trakcie programu stażowego LG Energy Solution Wrocław umożliwi uczestnikom wzięcie udziału w szkoleniach potwierdzonych certyfikatami, m.in. z kompetencji miękkich i twardych, Agile, Scrum, zaawansowanego procesu produkcji baterii, zarządzania Lean, zagadnienia sterowników PLC, Six sigma Yellow Belt, ISO 9001, 8d czy 5S.

Na koniec stażu każdy uczestnik będzie miał możliwość wystartowania w konkursie „Best improvement” z nagrodami dla najlepszych stażystów. Staż w LG  Energy Solution Wrocław daje także możliwość zaliczenia praktyk studenckich.

Zachęcamy wszystkich studentów wrocławskich uczelni do dołączenia do naszego programu stażowego #ChargeTheFuture2. Jest to niepowtarzalna szansa, aby rozpocząć pracę w naszej firmie, która jest liderem w branży baterii do samochodów elektrycznych. To także świetna okazja, aby zdobyć wiedzę, umiejętności i doświadczenie, które mogą być kolejnym krokiem w rozwoju zawodowym – podsumowuje Magdalena Pawłowska.

700 tys. baterii rocznie

Jak podaje LG Energy Solution, firma jest europejskim liderem w produkcji baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych i odpowiada za 3 proc. polskiego eksportu. W swoim podwrocławskim zakładzie w Biskupicach Podgórnych spółka produkuje rocznie około 700 tys. baterii EV o łącznej pojemności 86 GWh. Celem firmy jest zwiększenie mocy produkcyjnej, co w skali roku pozwoli na produkcję miliona baterii do aut elektrycznych o łącznej pojemności do 90 GWh.

Baterie produkowane w dolnośląskim zakładzie zasilają samochody największych światowych marek, m.in.: Porsche, Volkswagen, Volvo, Peugeot, Audi, Jaguar czy Renault.

LG Energy Solution jest także jednym z największych polskich pracodawców. W podwrocławskich Biskupicach Podgórnych znajduje się 100-hektarowy park technologiczny, w którym pracuje kilka tysięcy osób, reprezentantów kilkunastu narodowości. Firma dąży do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 r.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.