ME zaprasza najlepszych studentów na płatne staże

ME zaprasza najlepszych studentów na płatne staże
Fot. Gramwzielone.pl

W ramach programu „Energia dla przyszłości” zorganizowanego przez Ministerstwo Energii najlepsi studenci mogą liczyć na płatne staże w związanych z energetyką państwowych koncernach.

Jak zapowiada resort energii, w programie stażowym „Energia dla przyszłości” udział weźmie dwudziestu jeden studentów V roku studiów jednolitych lub II roku studiów uzupełniających i absolwentów Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Gdańskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. Staże zostaną przeprowadzone we współpracy z PGE, PKN Orlen i PGNiG. 

Płatne staże w tych firmach odbędą się w terminach od 1 października 2016 r. do 30 września 2017 r.

REKLAMA
REKLAMA

Stażyści zostaną wyłonieni w ramach otwartej rekrutacji dla wybranych wydziałów powyższych uczelni, która rozpoczyna się dzisiaj. Ogłoszenie wyników naboru nastąpi w sierpniu br.

Celem programu jest poszukiwanie kadr wspierających rozwój innowacyjności i konkurencyjności obszaru energii w Polsce oraz wzmocnienie współpracy pomiędzy sektorem publicznym, przedsiębiorcami a środowiskiem naukowo-badawczym. Program został opracowany w taki sposób, aby każdy z biorących w nim udział studentów mógł zdobyć konkretne umiejętności i doświadczenie z zakresu interesujących go obszarów, poznać specyfikę pracy w różnych sektorach obszaru energii oraz mógł zaplanować drogę swojego rozwoju zawodowego – uzasadnia Ministerstwo Energii.

Dodatkowe informacje o programie stażowym „Energia dla przyszłości” są dostępne na tej stronie.

red. gramwzielone.pl