E.ON obiecuje brytyjskim prosumentom zmniejszenie rachunków o połowę

E.ON obiecuje brytyjskim prosumentom zmniejszenie rachunków o połowę
Domowy magazyn energii E.ON Aura. Fot. E.ON

Niemiecki koncern energetyczny poinformował o rozpoczęciu sprzedaży w Wielkiej Brytanii domowych instalacji fotowoltaicznych połączonych z magazynami energii. E.ON zapewnia, że taka inwestycja przełoży się na 50-procentowe oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.

E.ON oferuje brytyjskim prosumentom zakup domowej instalacji fotowoltaicznej oraz magazynu energii, zapewniając, że dzięki temu mogą oni zmniejszyć swoje rachunku za energię elektryczną o 50 proc.

Niemiecki koncern nie przedstawił na razie szczegółów cenowych swojej oferty, jednak zapewnia, że przeciętnej wielkości gospodarstwo domowe w środkowej części W. Brytanii, które posiada w swoim domu niezacieniony i skierowany na Południe dach, może zaoszczędzić w skali roku około 300 funtów, zmniejszając o połowę swój rachunek za energię.

REKLAMA

Natomiast jeśli właściciel takiej instalacji podłączy ją do sieci w ramach nadal obowiązującego na Wyspach systemu taryf gwarantowanych, roczna korzyść finansowa ma dać w sumie około 560 funtów.

E.ON zaznacza, że własna produkcja energii z opcją przechowania niewykorzystanych nadwyżek, to odpowiedź na wprowadzone i spodziewane w Wielkiej Brytanii podwyżki cen energii, które wdrażają największe koncerny energetyczne, czyli tzw. wielkia szóstka, do której zalicza się również sam E.ON.

REKLAMA

E.ON rozpoczął sprzedaż magazynów energii od rynku niemieckiego, co nastąpiło w kwietniu ubiegłego roku.

Magazyn energii E.ON Aura, który niemiecki koncern oferuje w ramach współpracy z drezdeńską firmą Solarwatt, jest dostępny w zestawach z magazynami energii składającymi się z baterii litowo-jonowych o pojemności 4,4 kWh, 6,6 kWh, 8,8 kWh oraz 11 kWh. E.ON zapewnia, że żywotność tych baterii wyniesie nawet 20 lat.

Niemiecki koncern na razie nie informuje, jakiego rodzaju magazyny energii zaoferuje swoim brytyjskim klientom i jaki będzie ich koszt. Na swojej brytyjskiej stronie internetowej E.ON deklaruje jednak przygotowanie indywidualnych ofert dla klientów, którzy zgłoszą zapytanie. 

Podana na stronie Solarwatt cena magazynu energii w zestawie z instalacją fotowoltaiczną – mającą produkować 3,2 MWh energii rocznie, w zestawie dopasowanym do potrzeb 2-3 osobowego gospodarstwa domowego – zawierająca podatek VAT i koszty montażu, zaczyna się dla rynku niemieckiego od 10,7 tys. euro w przypadku magazynu o pojemności 4,4 kWh.

red. gramwzielone.pl