A. Czerwiński: mały trójpak za miesiąc, duży do końca roku

A. Czerwiński: mały trójpak za miesiąc, duży do końca roku
Andrzej Czerwiński, foto: newseria.pl

{więcej}Szef sejmowej podkomisji ds. energetyki poinformował, że jest szansa na uchwalnie małego trójpaku w ciągu miesiąca. Podkomisja przegłosowała w tym tygodniu jego przyjęcie. 

Andrzej Czerwiński przekazał informacje nad stanem prac nad ustawami energetycznymi podczas Europejskiego Kongresu Energetycznego, który odbywał się w tym tygodniu w Katowicach, dodając, że liczy na uchwalnie dużego trójpaku energetycznego, w skład którego wchodzi ustawa o OZE, do końca tego roku. 

REKLAMA

– Na razie wyrzuciliśmy z dokumentu inteligentne liczniki, ale to nie jest rezygnacja z tematu, tylko mamy sygnał z Rady Ministrów, że musimy iść głębiej w inteligentne sieci. A to gwarancja, że odnawialne źródła energii są poważnie traktowane. Nie wolno mówić, że jak będzie mały trójpak, to nie będzie dużego. Będzie, do końca roku – „Rzeczpospolita” cytuje szefa sejmowej podkomisji ds. energetyki. 

REKLAMA

Poseł odniósł się także do dyskutowanej obecnie na forum Unii Europejskiej strategii rozwoju OZE po 2020 roku. – Nam wszystkim powinien przyświecać zdrowy rozsądek, bo teraz zbliża się okres decyzji ws. OZE. Pytanie, co czeka nas po roku 2020, bo cele wyznaczone do tego czasu to już etap zamknięty. Unijny komisarz ds. energii Guenther Oettinger powiedział, że musimy dalej współdziałać, bo kraje węglowe nie mogą być skasowane przez kraje, które surowców nie mają. Na Śląsku powiemy, że zamykamy kopalnie, a 85 proc. energii zrobimy z OZE? – „Rzeczpospolita” cytuje Andrzeja Czerwińskiego. 
gramwzielone.pl